ליברמן על היעלמותו של יועצו לשעבר: "המצאות של אנשים בעלי דמיון חולני"

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לראשונה לפרשת היעלמותו של יועצו לשעבר, מיכאל פלקוב

TheMarker Online
TheMarker Online

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התייחס היום לראשונה . אתמול פורסם ברשת ב' כי המשטרה חוקרת חשד שפלקוב היה מעורב בהלבנת חלק מהכסף  באמצעות אתר אינטרנט שבבעלותו. פלקוב נעלם לפני כחצי שנה ועל פי כמה דיווחים ייתכן שנרצח או נהרג. ואולם על פי דיווחים אחרים מותו פוברק בשל חקירת המשטרה ומחשש לחייו. במשטרת ישראל לא חוקרים את נסיבות היעלמותו של פלקוב.

בסטטוס שפירסם תוקף ליברמן: "חשבתי , הגשמים והקור, יקררו גם את 'חסידיה של אגתה כריסטי'... אבל אפילו הציפייה, השלג והסערות לא עשו זאת ולכן אין מנוס מלהגיב לשיטפון של השטויות, ההמצאות והבדיות שפורסמו ביומיים האחרונים אודות מיכאל פלקוב.

ליברמן ופלקובצילום: מוטי מילרוד ומוטי קמחי

"הסיפורים בנוגע לפלקוב לקוחים כנראה מאותם מוחות ותסריטים הזויים: פלקוב עבד כמנהל אגף ההסברה בישראל ביתנו וסיים את עבודתו במארס 2005, כשהייתי חבר כנסת באופוזיציה. לאחר מכן הובא פלקוב ע"י נפתלי בנט (ראש לשכתו דאז של בנימין נתניהו) לעבוד כיועצו של נתניהו. כמה שנים לאחר מכן הקים פלקוב את אתר izrus והפך לדמות ידועה ובעלת קשרים ענפים בקהילת דוברי הרוסית. לפני כשנתיים התגרש פלקוב מאישתו, עיתונאית רשת ב' נטליה קנייבסקי, שעבדה תחת ערן סיקורל, ולאחר הגירושים עזבו נטליה ומיכאל את ישראל כל אחד לדרכו ולארץ אחרת. מהדברים שפורסמו בתקשורת אתמול ומהודעת המשפחה, ראינו שפלקוב שומר על קשר עם משפחתו ועם חבריו בארץ. את כל שאר הדברים שפורסמו בעניין אפשר לכנות, במקרה הטוב, המצאות של אנשים בעלי דמיון חולני".

ליברמן גם השווה את הפרסומים על פלקוב לחקירה שעבר בעצמו לפני יותר מ-18 שנה: "הסיפור הזה מזכיר לי את אחת מחקירותיי הרבות, אי שם בקיץ 1997, כשהוזמנתי ליאחב"ל ובמשך כשעתיים נשאלתי היכן אני מחביא את הכסף שקיבלתי מגרגורי לרנר... ניסיתי להסביר לחוקרים הנלהבים שאיני מכיר את האיש, מעולם לא פגשתי בו, לא שוחחתי עימו, לא בדרך עקיפה, לא בדרך ישירה ואפילו לא בדרך טלפתית... אך החוקר הנמרץ רק 'התחמם' יותר וטען בתוקף שלא יכול להיות שאני, כמנכ"ל משרד ראש הממשלה ומי שעלה מברית המועצות, אינני מכיר את אותו אוליגרך שבא מרוסיה. ניסיתי להסביר לו שלא כל אלו 'שבאו מרוסיה' מכירים כולם את כולם...

"אחרי כמה זמן, כשביקשתי לצאת לשירותים, החוקר נע על הכיסא באי נוחות וביקש לחכות כמה דקות עד שנלך. לאחר כמה דקות, כשיצאתי מהחדר בליוויו של החוקר, ראיתי שבחדר ממול, כשהדלת פתוחה 'במקרה', יושב גרגורי לרנר. בלי 'להתבלבל', נכנסתי לחדר והצגתי את עצמי בפני לרנר, אמרתי לו 'שמי אביגדור ליברמן, נעים מאוד, כבר שעתיים שואלים אותי איפה אני מחביא את הכסף שנתת לי?' לרנר הרים אליי את עיניו כשהן מביעות ייאוש ותסכול ואמר לי 'איזה בר-מזל אתה, אותי שואלים את אותה שאלה כבר 48 שעות'... לצערם של החוקרים הנלהבים, גם 'הסיפורים' הבדויים הללו התבררו כמופרכים והם נוכחו לדעת שלרנר ואני מעולם לא נפגשנו לפני כן ולא שוחחנו והדבר כולו נשאר בתחום סרטי המדע הבדיוני..."

ליברמן מסכם: "מהדברים שפורסמו בתקשורת אתמול ומהודעת המשפחה, ראינו שפלקוב שומר על קשר עם משפחתו ועם חבריו בארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker