ינון מגל עורך וואלה מצטרף לבית היהודי

מגל ישובץ במסגרת המקומות ברשימה של יו"ר המפלגה ויכהן בתפקיד בכיר במטה ההסברה של הבית היהודי עד לבחירות

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

העורך הראשי של וואלה, ינון מגל, הודיע היום (א') על הצטרפותו לבית היהודי. מגל ישובץ במסגרת המקומות ברשימה של יו"ר המפלגה ויכהן בתפקיד בכיר במטה ההסברה של הבית היהודי עד לבחירות. מגל (45), שירת בצבא כקצין ומפקד בסיירת מטכ"ל. במסגרת שירותו השתתף במבצעים רבים ובהם המבצע המפורסם ללכידת השייח עובייד בלבנון.

את תחילת דרכו העיתונאית החל כקריין וככתב בקול ישראל, משם עבר לשמש ככתב שטחים בגלי צה"ל, ולאחר מכן ככתב צבאי בערוץ 10. בהמשך כיהן במשך ארבע שנים כמגיש מהדורת "מבט" ובשנתיים האחרונות הוא משמש כעורכו הראשי של אתר וואלה וכמגיש חדשות באתר.

מגל, שאינו חובש כיפה, שומר שבת וילדיו לומדים במערכת החינוך הדתי. מגל העיד על עצמו בעבר כי האידיאולוגיה העיתונאית שלו היא הציונות. "אני קודם כל יהודי וישראלי שגר במדינה הזאת ואחר כך עיתונאי", אמר בוועידת MAD של העיתון "גלובס" שהתקיימה בזמן מבצע "צוק איתן". בראיון ל"לונדון וקירשנבאום" הסביר את עמדתו: "אני מרגיש שליח ציבור. כמו שאני נלחם בשחיתות ובעבריינות ואני מעדיף את הצד של רשויות החוק, גם פה הגולשים שלי מצפים ממני שאסקר את העניין כעיתונאי ישראלי. אני לא מהאו"ם. אני לא CNN. מי שרוצה CNN שיפתח CNN".

ינון מגלצילום: גולי כהן

בהזדמנות אחרת במהלך המבצע מגל התעמת עם ח"כ ג'מאל זחאלקה באולפן וואלה וקבע: "היהודים חזרו לפה, כי כתוב בתורה שזו ארץ שלנו. בכל מקום שאתה הולך בארץ יש לך שרידים של יהודים. בהר הבית היה בית מקדש? אם אתה אומר שאתה לא יודע אי אפשר לנהל שיחה אמיתית. אני רוצה לדעת האם אתה מכיר בחיבור היהודי לארץ ישראל? אם אתה אומר שאתה לא יודע אם היה בית מקדש ושאתה לא מכיר בחיבור היהודי לארץ — ישראל אתה לא אומר את האמת. בכל מקום שאתה הולך אתה רואה זהות יהודית בארץ ישראל".

"אני ציוני ואני במרכז, במיינסטרים של הישראלי שגדל בבת-ים, ירושלים, שירת בצבא, משרת במילואים, יש לו משפחה וילדים והוא צרכן תקשורת וחדשות", אמר בראיון לעיתון "שביעי" בספטמבר 2013. בנוגע להעלמת עין בעניין בנייה בלתי חוקית של ערבים ביו"ש אמר מגל: "השיח הוא שלערבים מותר לבנות ביהודה ושומרון וליהודים לא. המציאות לא צריכה להיות כך. אם יש בנייה לא חוקית בשני הצדדים צריך לטפל בהם באותו אופן. הציבור לא מתעניין בזה יותר. עייף מהסכסוך".

בעקבות "פרשת סרן ר'" ששודרה בתוכנית "עובדה", בה הואשם קצין בהריגת פלסטינית בת 13 סמוך לציר פילדלפי, מגל הכין כתבה שהציגה את גרסת הקצין. כאשר סיקר את תוכנית ההתנתקות הוא האשים את התקשורת בכך שאינה אובייקטיבית, וקיבל על כך פרס לביקורת התקשורת מטעם האגודה לזכות הציבור לדעת.

מגל אמר היום: "אני לא מתבייש לאהוב את ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל - הבית היהודי הוא ביתי". יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, בירך את מגל ואמר: "הבית היהודי הוא המקום הטבעי לכל מי שהזהות היהודית של המדינה בוערת בעצמותיו. ינון ספג אש מהתקשורת על עמדותיו ועמד עליהן גם כשהיה נוח לחשוב אחרת. הוא מצטרף ככוח חיזוק לכל מי שמתנגד להקמת מדינת טרור פלסטינית. ינון יעניק את העוצמה לבית היהודי, ומייצג מצביעים רבים חדשים שמצטרפים אלינו ומקבלים את ערכי הציונות הדתית - ולא מתנצלים על כך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker