בלעדי

כחלון הציע לרמי לוי מקום בשלישייה הראשונה ברשימתו לכנסת

שר התקשורת לשעבר מגבש את רשימתו ■ אבי כץ, מייסד קופיקס: "לא ארוץ עם כחלון. מי שנכנס לפוליטיקה צריך להפסיק לומר את האמת"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

שר התקשורת לשעבר משה כחלון, שיעמוד בבחירות הקרובות בראשות מפלגה חדשה, הציע לאיש העסקים רמי לוי מקום בשלישייה הראשונה של רשימתו, שנקראת "כולנו".

לוי, איש הליכוד, הוא חבר קרוב של כחלון אך לא בטוח שירצה לעזוב את עסקי המזון שלו בתקופה כה מאתגרת, שבה רשתות המזון מתמודדות עם ירידה ברווחיות, האטה בצריכה ועם הכניסה הצפויה של חוק המזון. לוי, בעל השליטה ברשת המרכולים רמי לוי שיווק השקמה, מסר בתגובה: "אני וכחלון חברים".

לוי התבטא בעבר בנושא יוקר המחיה וטען כי רק טיפול במגזר הציבורי יעזור לפתור את הבעיות במשק. ייתכן כי כחלון פנה ללוי משום שהוא מוכר כמי שהוביל את התחרות מול רשתות המזון הגדולות ואף השתלב כמפעיל וירטואלי, וסייע בכך בהורדת מחירי הסלולר. ממפלגת "כולנו" נמסר: "בניגוד לפרסומים, רמי לוי אינו נמצא ברשימת המפלגה"

מוקדם יותר היום, הכחיש אבי כץ, הבעלים של רשת קופיקס, את הפרסומים כי בכוונתו להצטרף למפלגתו של כחלון.

רמי לויצילום: אמיל סלמן

כץ, המייסד והמפעיל של ארגון שבת מנוחה ואחד המממנים של המאבק לסגירת המכולות בשבת אמר ל-TheMarker:  "זה שקר וכזב. פנו אליי לפני שבועיים שלושה אנשים מטעמו של כחלון וביקשו שאפגש איתו. אפילו לא נפגשנו. אני לא רץ לפוליטיקה ולא מתכנן לרוץ לפוליטיקה. מי שנכנס לפוליטיקה צריך להפסיק להגיד את האמת וזה לא אני. אני בנאדם חופשי ומתכוון להמשיך להיות כזה. זה המקרה שמוכיח שיש עשן בלי אש".

איציק אלרוב, שגם הוא הוזכר בתקופה האחרונה כמועמד להצטרף לכחלון, אמר באחרונה: "אני עדיין שוקל אם להצטרף למערכת הפוליטית. בשנים האחרונות אני מתעסק בעיקר במאבק ביוקר המחיה דרך 'תנועת הצרכנים' שהיא כידוע חוץ פרלמנטרית. אם תהיה הזדמנות רצינית ואמיצה לקדם פתרונות אמיתיים לבעיית יוקר המחיה מתוך המערכת עצמה - אעשה זאת בחפץ לב. גם במערכת הבחירות הקודמת היו הצעות רלוונטיות להצטרפות וכשחשבתי לעומק ראיתי ששינוי אמיתי לא יקרה ועכשיו, במבט לאחור, מתברר שצדקתי ובעיית יוקר המחיה רק החריפה בשנתיים האחרונות".

משה כחלוןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker