ח"כ שאמה הכהן מונה לשגריר ב-OECD: אלכס מילר יושבע במקומו

שאמה הכהן: "אעשה כמיטב יכולתי לייצג ולקדם את מדינת ישראל ולהגן על שמה הטוב באחת הזירות הקשות ובתקופה מורכבת מאוד"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה

ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד) התפטר מהכנסת וימונה כשגריר ישראל ב-OECD, אונסק"ו ומועצת אירופה. שאמה הכהן קיבל הצעה לכהן בתפקידים אלה משר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, כך שבמקומו של שאמה הכהן בכנסת יכהן הח"כ לשעבר אלכס מילר (ישראל ביתנו).

שאמה הכהן הושבע לכנסת לפני חודש שעבר במקומו של רובי ריבלין שנבחר לנשיא ב-10 ביוני 2014. שאמה הכהן כיהן כחבר כנסת בקדנציה הקודמת ובחלקה שימש כיו"ר ועדת הכלכלה.

שאמה הכהן כתב בעמוד הפייסבוק שלו היום כי "לאחר התלבטות ארוכה וההחלטה הקשה בחיי אני עוזב היום את הכנסת בפעם השנייה ויוצא לדרך חדשה עם כל משפחתי לצרפת. ברצוני להודות לשר החוץ ליברמן על ההמלצה, לרה"מ על ברכת הדרך, למרות אובדן המנדט לליכוד בכנסת, ולחברי ממשלת ישראל על האימון והמינוי".

הוא הוסיף כי "לפני אתגר כמעט אין סופי הן במישור המקצועי והן במישור המשפחתי. זהו בהחלט פסק זמן מוחלט ואולי סופי של 3-4 שנים מהפוליטיקה ומהעשייה הציבורית המקומית, אך אעשה במיטב יכולתי לייצג ולקדם את מדינת ישראל ולהגן על שמה הטוב באחת הזירות הקשות ובתקופה מורכבת מאוד".

ח"כ אלכס מילר כיהן בעבר כחבר כנסת בכנסות ה-17 וה-18 מטעם סיעת ישראל ביתנו. בכנסת ה-18 כיהן ח"כ מילר כיו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט וכסגן יו"ר הכנסת. הוא בעל תואר ראשון בהוראה ותואר שני במדיניות ציבורית.

מימון המפלגות בין הליכוד לישראל ביתנו יישאר כפי שנקבע בין שתי המפלגות לפני הבחירות 64% מכספי מימון מפלגות חודשי לליכוד ו-36% לישראל ביתנו, כך הליכוד יקבל מימון מפלגות חודשי של 1.354 מיליון שקל בחודש וישראל ביתנו 790 אלף שקל בחודש.

כרמל שאמה הכהןצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker