יחימוביץ' לתדמור: "אתם מרוויחים 400%-500% על חשבון הציבור"

"לפי הבכי שלך, עוד רגע והוועדה למלחמה בעוני תדון בגורלן המר של ענקיות הגז", אמרה יחימוביץ' למנכ"ל דלק קידוחים בדיון שקיימה היום ועדת הכלכלה של הכנסת בכשלי שוק הגז הטבעי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בדיון שקיימה היום (ג') ועדת הכלכלה של הכנסת בכשלי שוק הגז הטבעי, הטיחה ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה) בגדעון תדמור, מנכ"ל דלק קידוחים, כי "לפי הבכי שלך, עוד רגע והוועדה למלחמה בעוני תדון בגורלן המר של ענקיות הגז. אתם עושים רווח של 400%-500% על חשבון הציבור".

בדיון בועדת הכלכלה סירב תדמור, שוב ושוב, לענות לשאלת ח"כ שלי יחימוביץ', לגבי עלות יחידת גז לחברות לעומת המחיר שהן גובות מהציבור. יחימוביץ' העירה כי "ששינסקי קבע רווח נורמטיבי של 18%, אתם יצרתם מחיר של 6 דולר ליחידת אנרגיה עם עלות של מקסימום דולר וחצי. את כל זה אתם מרשים לעצמכם כי אתם מונופול. מצד אחד אתם לא צריכים להתמודד בתנאי תחרות, מצד שני אף אחד לא מטיל פיקוח על המחירים המטורפים שלכם.

"אבל אין לי טענות אליך - התפקיד שלך הוא לעשות כסף. אני תובעת מהרגולטורים לעשות תפקידם. מסקנות ועדת ששינסקי הולכות ונמוגות באוויר. אני תובעת, בשם הציבור, מהממונה על הנפט שלא לחדש רישיון על המאגרים לנובל ולדלק שלא עמדו בתנאים ועברו על החוק, משר האוצר לא להיכנע לאולטימטום של וודסייד ולגבות מסים לפי חקיקת ששינסקי ומהממונה על ההגבלים להיות עקבי ולא לאפשר מונופול וקרטל, ובעיקר להטיל פיקוח על המחירים".

שלי יחימוביץ’צילום: אוליבייה פיטוסי

לדעת יחימוביץ', "מה שקורה כאן זו טרגדיה של הציבור הישראלי. הנושא הכלכלי, החברתי והביטחוני הכי חשוב ודרמטי שנדון בימים אלה זו סוגיית הגז, והיא מוזנחת, מופקרת. שמענו כאן מכל רגולטור עשר פעמים את המלים "זה מורכב", שזו מלה נרדפת לכניעה מוחלטת לענקיות הגז. השרים הרלבנטיים וראש הממשלה משתפים פעולה באופן מוחלט עם חברות הגז, בשביל הח"כים זה לא מספיק סקסי ומובן, ואפילו הארגונים מתקשים בגיוס תרומות לצורך המאבק. הממשלה רוקדת לפי החליל של חברת וודסייד והלוביסטים של שותפויות הגז".

לדבריה, "אנחנו זוכרים באיזו מהירות הוטל פה פיקוח על השמנת המתוקה, פלוס מסיבות עיתונאים. השמנת המתוקה זו בדיחה לעומת המחירים הפרועים ורווחי המיליארדים של חברות הגז. זו השפעה ישירה על יוקר המחיה, על החשמל, על המים, על מחירו של כל מוצר וגם על הכנסות המדינה".

גדעון תדמורצילום: אמיל סלמון
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker