מפת הוועדות

סך הסדרי החוב בחברות - 37 מיליארד ש' ב-5 שנים

הוועדה להסדרי החוב בישראל, בראשות יעל אנדורן, הוקמה במאי 2013 בעקבות הסדר החוב הגדול האחרון במשק, שנעשה בקונצרן אי.די.בי

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

הוועדה להסדרי החוב בישראל, בראשות יעל אנדורן, הוקמה במאי 2013 בעקבות הסדר החוב הגדול האחרון במשק, שנעשה בקונצרן אי.די.בי. ההסדר גילם לבעלי החוב תספורת של כ–30%. כלומר, על כל שקל שהלוו לאי.די.בי הם יקבלו בחזרה 70 אגורות. בחמש השנים האחרונות היה סך הסדרי החוב בישראל כ–37 מיליארד שקל.

שוק האשראי בישראל, הנאמד בכ–1.2 טריליון שקל, ניזון משלושה מקורות עיקריים: הבנקים, הגופים המוסדיים (קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות וביטוחי מנהלים) והציבור הרחב, באמצעות רכישת אג"ח בשוק ההון.

יעל אנדורןצילום: עופר וקנין

כתב המינוי של הוועדה מסמיך אותה לבחון את הסדרי החוב בישראל, ולגבש המלצות להסדרת היבטים של הנושא, בהם בחינת עקרונות להסדרי חוב של לווים ממגזרים שונים ואת השלכותיהם על מתן האשראי ותמחורו; בחינה של הסדרת תהליכים לגיבוש ואישור הסדרים, לרבות מניעת חשש לניגוד עניינים בגיבוש ואישור ההסדר; בחינה של עקרונות להטלת מגבלות על בעל שליטה בתאגיד שמצוי בהסדר חוב הכולל פגיעה משמעותית במלווים, לרבות תנאים להעמדת אשראי בידי בנקים או גופים מוסדיים לחברה שביצעה הסדר חוב שכלל מחיקה, או לחברה הנשלטת על ידי מי שהיה בפירוק, בפשיטת רגל או בהסדר חוב שכלל מחיקה. בנוסף, הוועדה תבחן את הצורך במתן גילוי בדבר הסדרי חוב הנערכים בחובות שאינם סחירים, במקרים בהם להסדרים אלו היבטים ציבוריים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום