גלאון: התקציב למינהלת "זהות יהודית" במשרד הדתות גבוה פי 4 מזה שאושר

יו"ר מרצ: "עוד לא יבשה הדיו על התקציב שאושר, וכבר אנחנו נתקלים בבקשה להעברה תקציבית בגובה של 14 מיליון שקל"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון חשפה כי במסגרת ההעברות התקציביות שיובאו היום לאישור ועדת הכספים, מוצע להעביר ל"מינהלת הזהות היהודית", גוף חדש שהשר נפתלי בנט (הבית היהודי) מתכנן להקים במשרד הדתות, תקציב בגובה 14 מיליון שקל. זאת, על אף שבחוק התקציב המקורי שאישרה הכנסת נקבע כי מנהלת הזהות היהודית תתוקצב בסכום של 5 מיליון שקל בלבד.

גלאון אמרה כי "ברית האחים בנט-לפיד שוב עולה לנו מיליונים. חוק התקציב המקורי, שאושר לפני שלושה חודשים בלבד, קובע כי 'מינהלת זהות יהודית' ששר הדתות נפתלי בנט מבקש להקים במשרדו, תתוקצב בסכום של 5 מיליון שקל בלבד. עוד לא יבשה הדיו על התקציב שאושר, וכבר אנחנו נתקלים בבקשה להעברה תקציבית בגובה של 14 מיליון שקל - סכום שיגדיל פי ארבעה את התקציב המקורי שאושר".

גלאון הוסיפה כי "כבר כשהוחלט על הקמת המנהלת, פניתי למשרד ראש הממשלה בבקשה שיעצרו את תקצובה. אין כל הצדקה להקמת מנהלת שמטרתה להנחיל לציבור הרחב "ערכים יהודיים", ואשר בראשה יעמוד הרב הצבאי הראשי לשעבר תת-אלוף אביחי רונצקי, שנודע בעמדותיו הקיצוניות. מדובר בזרוע ביצועית של משרד הדתות, אשר מטרתה בפועל היא להחליף את משרד החינוך אשר הוא האמון על הנחלת ערכים בחברה הישראלית".

"ההעברות התקציביות הפכו לשיטה שבאמצעותה הממשלה מסתירה מהציבור את סדרי העדיפויות האמיתיים שלה, עושה צחוק מהתקציב שהכנסת מאשרת ומנפחת את תקציביהם של קבוצות לחץ ושותפים קואליציוניים", הוסיפה.


ח"כ זהבה גלאוןצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker