צבי זרחיה

"צא מכאן ותתקשר לג'רמי לוין, מנכ"ל טבע. תודיע לו שהוא לא מפטר אפילו עובד אחד בישראל מטבע. לא עובד קבלן, לא עובד ישיר. כלום. אף אחד. תעשה את זה בנימוס, תעשה את זה בתקיפות, מי כמוך יודע שיש לך את כל הכלים שבעולם להעמיד אותו במקומו. ואל תתחיל לנהל איתו מו"מ" - כך אמרה הערב יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) בנאום שנשאה במליאת הכנסת בפתח מושב החורף.

יחימוביץ הוסיפה כי "הפיטורים האלה, של חברה ששילמה כמעט 0 אחוז מסים למדינת ישראל וקיבלה הטבות של 12 מיליארד שקל מהמדינה, הם מעשה של קניבליזם. אין מילה אחרת". עוד אמרה יו"ר האופוזציה כי "צפיתי בדיווחים מוול סטריט על פיטורי 5,000 איש בעולם, 800 מהם בישראל, פיטורים שהוחלט עליהם כאן אצלנו, וראיתי שהבשורה התקבלה במחיאות כפיים ובחיוכים.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

סקר: כמחצית מהישראלים מעדיפים לחיות במדינה אחרת

שיא בשוק הסלולר: הום סלולר משיקה חבילה ללא הגבלה ב-78 שקל

יחימוביץ' בכנסת, ביולי האחרוןצילום: אמיל סלמן

"תסלחו לי, זה פשוט מעוות. כמו זירת גלדיאטורים אכזרית שבני אדם מוטחים אליה והקהל שואג בשמחה כשהם מועלים לקורבן. חיוכים ומחיאות כפיים על אבדן מטה לחמם של עובדים פשוטים שספק אם אי פעם ימצאו עבודה אחרת". עוד אמרה כי "לפעמים מגיעים לפתחנו מפעלים כשהם על סף סגירה, כי הם מפסידים והם נקלעו לקשיים. טבע הרוויחה אשתקד רווח נקי של 4.7 מיליארד דולר. 4.7 מיליארד דולר והם מפטרים 800 איש בישראל.

"גם הרווח הצפוי ב-2013 הוא בסביבות 5 מיליארד דולר. איך זה מתיישב עם איזושהי מציאות, כלכלית או מוסרית, ציונית? איך זה מתיישב עם העובדה שהמנכ"ל ג'רמי לוין מקבל שכר של 15 מיליון שקל בשנה? ככה נראית תעשייה ישראלית טובה, מופלאה, תורמת ומפתחת כשהיא מאבדת מצפון וחזון".

"טבע נוסדה על כנפי חזון ישראלי. הודות לעובדים ישראלים. הודות לפיתוח מדעי במכון ויצמן. אני אומרת לכם, המייסד שלה, אלי הורוביץ, לא היה נותן שהדבר הזה יקרה. ואני שואלת אותך שר האוצר לפיד: כשנפגשת לפגישה חברית עם ג'רמי לוין, ושאלת אותו בנימוס אם הוא מוכן להתחיל לשלם מסים כמו כל חברה נורמלית בישראל, כמו כל עסק קטן או בינוני, כמו כל אדם עובד, מה הוא אמר לך?

"כשיצאת משם ואמרת בקול רפה שצריך לשנות את חוקי המשחק, למה התכוונת? הרי באותו זמן בדיוק, בלי פגישות אישיות, הטלת מיסים על מעמד הביניים בישראל ועל העסקים הקטנים והבינוניים. שינוי כללי המשחק זה שהם גם ישלמו 0 אחוז מס וגם יפטרו עובדים בברוטליות? זה שינוי כללי המשחק?

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker