ח"כ משה גפני: "משרד האוצר קורס, כל יום עוזב שם מישהו"

"אין נגיד ויושבת אישה בבנק ישראל, מנהלת את בנק ישראל ולא ממנים אותה - כנראה הם נגד נשים" ■ סלומינסקי: "אם זה היה בסמכותנו כבר מזמן היה נגיד"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9
צבי זרחיה

"משרד האוצר קורס כל יום עוזב שם מישהו. אתמול נפרדתי מ- 2 בכירים. יש בעיה עם המציאות הזאת שבה פקידי האוצר עוזבים, אין נגיד ויושבת אישה בבנק ישראל, מנהלת את בנק ישראל ולא ממנים אותה. כנראה הם נגד נשים"- כך אמר היום יו"ר ועדת הכספים לשעבר ח"כ משה גפני (יהדות התורה) ב"שלחן עגול" שערכה לשכת רו"ח בתל אביב.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) אמר כי "אם זה היה בסמכותנו כבר מזמן היה נגיד. אנחנו יזמנו דיון מאוד רציני בועדת הכספים בעניין מינוי הנגיד. אנחנו מנסים לגבש הצעת חוק שתקבע שמרגע שנגיד מודיע על עזיבה חייבים להתחיל בהליכים כדי שברגע שהוא עוזב יהיה נגיד חדש. זה דבר טבעי אבל כנראה שבמדינת ישראל זה לא קורה".

ח"כ גילה גמליאל שהתייחסה גם היא לעניין הנגיד ציינה: "אני אמרתי מעל כל במה שצריך למנות את הנגידה. אם מדברים על 100 ימים, את 100 ימי החסד שלה היא כבר עברה מזמן. מה לעשות כששני גברים צריכים למנות כנראה יש בעיות. אני חושבת שכאן במידה ושר האוצר היה נחוש היא אכן הייתה נבחרת".

משה גפניצילום: אוליבייה פיטוסי

גפני העיר בתגובה כי הוא מסכים עם ח"כ גמליאל, "כששני גברים צריכים למנות אישה הם לא ממנים. אני רק מסתייג בעניין מי הגברים. הבעיה היא טכנית, נתניהו בניו יורק ולפיד בהונגריה, צריך למצוא להם בדרך נקודה שיפגשו".

"שר האוצר בא אלי כשהיה דיון על התקציב ושאל אותי למה יש דפים ריקים בתקציב שהוא הגיש. הוא לא מכיר את הכלכלה ואת התקציב שהוא הגיש", הוסיף גפני.

בהתייחסה לשאלה מי מתווה את המדיניות שר האוצר או הפקידים שלו, ציינה ח"כ גמליאל: "לא רק ששר האוצר נטול כל ניסיון. הוא מגיע ואפילו לא מנסה ללמוד. הוא מגיע לדיונים בועדת הכספים וכששואלים אותו שאלות הוא מעביר את זה הלאה. לצערי הוא רדוד בשיח הכלכלי".

קרנית פלוגצילום: תומר אפלבאום

ח"כ אראל מרגלית (עבודה) אמר כי "ראש הממשלה צריך לומר טעיתי. אנחנו ניתן כבוד לראש הממשלה אם יאמר שטעה וייקח את קרנית פלוג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום