פרסום ראשון

הממשלה החליטה להפחית 10% משכר הח"כים - שאישרו הפחתה של 1% בלבד

ועדת העבודה שכר הח"כים יופחת ב-382 שקל ברוטו בחודש - במקום ב-3,825 שקל לפי החלטת הממשלה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הח"כים קיצצו את הקיצוץ בשכרם: ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה אתמול הפחתה של 1% בלבד בשכר חברי הכנסת, הנשיא המדינה, ראש הממשלה, השרים, מבקר המדינה, נגיד בנק ישראל, ראשי רשויות מקומית ומועצות דתיות. ההחלטה התקבלה במסגרת דיון על חוק ההסדרים, וזאת לאחר שבחודש שעבר החליטה הממשלה על קיצוץ של 10%, במסגרת חוק ההסדרים.

הוועדה החליטה שהקיצוץ, שיהיה לתוקף מיולי 2013 עד דצמבר 2014, יחול גם על שופטים ועל בכירים בשירות המדינה. יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ (ליכוד) הסביר בדיון כי שיעור הקיצוץ בשכרם של הנשיא, רה"מ, השרים, והח"כים יידון שוב לאחר שיושג סיכום לגבי הפחתת שכר השופטים, כאשר ועדת הכספים היא המוסמכת לדון בשכרם של האחרונים.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

בתי החולים בישראל - הצפופים בעולם המערבי: תפוסה של 98%

חשיפת TheMarker // תמריץ כספי לחברה פרטית כדי שתימנע מהפניית חיילים לחדרי מיון

ועדות הכנסת מוסמכות לשנות החלטות של הממשלה, והממשלה יכולה בתגובה למשוך את ההחלטה. בסוגיה הנוכחית, מאחר והממשלה נזקקת לשיתוף פעולה של ועדת העבודה והרווחה בשורת סעיפים אחרים בחוק ההסדרים, הממשלה לא צפויה למשוך את החוק בחזרה בעקבות השינוי.

לפני שבועיים נערך במליאה דיון שעסק בחוק ההסדרים – ובו גם הפחתת השכר. כמה ח"כים, ובהם יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין (ליכוד), קבלו על כך שהממשלה לא החילה את הפחתת השכר גם על השופטים. בעקבות אותו דיון הוחלט להחיל את הקיצוץ גם על שופטים, מה שדרש - לפי שעה - להוריד אותו ל-1%.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker