לפיד לוחץ על נציב שירות המדינה למנות את מקורבו אורי שני

שני הוא מ"בכירי החווה" לשעבר, הקבוצה שליוותה וייעצה לאריאל שרון בנושאים פוליטיים ופרסונאליים

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

שר האוצר, יאיר לפיד, פנה אתמול בפעם השלישית תוך יותר משבוע לנציב שירות המדינה, עו"ד משה דיין, וביקש ממנו להתיר לו למנות לתפקיד ראש מטה הדיור באוצר, את מקורבו, אורי שני - פקיד בכיר במעמד ובזכויות של מנכ"ל משרד ממשלתי. בשתי הפעמים הקודמות דחה דיין את בקשת לפיד.

באחרונה נודע באוצר כי לפיד מייעד לתפקיד את מקרבו ועוזרו בזמן מערכת הבחירות, אורי שני, לשעבר מ"בכירי החווה", הקבוצה שליוותה וייעצה לרה"מ לשעבר, אריאל שרון בנושאים פוליטיים ופרסונאליים. שני היה גם ראש מטה משרד רה"מ בזמן ששרון היה רה"מ. בשנים האחרונות הוא משמש כמנכ"ל פולאר השקעות.

באוצר פועלים כבר 7 פקידים בכירים בתקן ובמעמד של מנכ"ל משרד ממשלתי (שיא של כול משרדי הממשלה) על כל המשתמע מכך בנושאי שכר, זכויות פנסיה וזכויות אחרות (מזכירה, עוזר, מכונית צמודה ונהג). אלה הם מנכ"לית המשרד, החשכ"לית, ראש אגף תקציבים, הממונה על החברות הציבוריות, הממונה על שוק ההון, הממונה על יחסי העבודה והכלכלן הראשי של המשרד.

בשבוע שעבר אישר קבינט הדיור בראשות לפיד, בישיבתו הראשונה, הקמת מטה דיור חדש במשרד האוצר, חרף קיומו של משרד ממשלתי שלם, בינוי ושיכון, לנושא הדיור. הוחלט כי במטה ישרתו 7 פקידים, לא כולל העומד בראש המטה ואנשיו. עלות הקמת המטה החדש ותשלומי השכר לעובדיו מוערכת על ידי האוצר בכ-20 מיליון שקל. עם זאת, בלי אישור של מליאת הממשלה, לא ניתן למנות מנכ"ל נוסף באוצר. בשלב זה מעדיף לפיד ללחוץ על דיין לאישור תקן של מנכ"ל לראש מטה הדיור ולא לפנות לממשלה.

אורי שניצילום: מוטי קימחי

בשבוע שעבר, לאחר שפנייתו הראשונה של לפיד לדיין למינוי מנכ"ל למטה הדיור נפסלה על ידיי דיין, שלח לפיד לדיין את סגן שר האוצר, מיקי לוי. אולם גם לחצי וטענות לוי לא הצליחו לשכנע את דיין, הצמוד לכללי התקשי"ר.

בנציבות שירות המדינה ובאוצר הביעו בכירים תמיהה על ששר האוצר, החתום על הצעת המחליטים לצמצום כוח האדם בכול משרדי הממשלה ב-2013 וב-2014, העביר החלטה בקבינט הדיור, השקולה להחלטת ממשלה, להגדלת תקן העובדים באוצר ב-7 עובדים חדשים, כולם במטה הדיור שבאוצר.

למטה הדיור החדש תהייה גם ועדה מייעצת, שתפקידה לגבש המלצות לפעילות המטה בתחום הבנייה. תחילה דובר כי בראש הוועדה יעמוד ראש אגף התקציבים. בהמשך שינה לפיד את התנאים לתפקיד יו"ר הוועדה המייעצת, לראש אגף תקציבים או למינוי חיצוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker