שומרים על השבת: המע"מ יועלה במוצ"ש ולא ביום שישי בלילה

יו"ר ועדת הכספים דרש באחרונה ממשרד האוצר לדחות ביממה את העלאת המע"מ על מנת למנוע חילול שבת שהיה עלול להיגרם אם התאריך היה נשאר במתכונתו המקורית

צבי זרחיה
צבי זרחיה

המע"מ יועלה ב-1% במוצ"ש הקרוב (2.6.13) בחצות, במקום ביום שישי בלילה בחצות (1.6.13) - כך הודיע האוצר לוועדת הכספים בצו להעלאת שיעור המע"מ מ-17% ל-18%.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי), דרש באחרונה ממשרד האוצר לדחות ביממה את העלאת המע"מ על מנת למנוע חילול שבת שהיה עלול להיגרם אם התאריך היה נשאר במתכונתו המקורית. ח"כ סלומיאנסקי אמר כי הוא שמח להיענות משרד האוצר והביע תקווה לפיה בעתיד, מראש לא יבוצעו שינויים בשבת.

ועדת הכספים תקיים מחר (יום ב') דיון בהעלאת המע"מ, אבל לא נדרש אישור של הוועדה לצורך העלאתו. הממשלה מחוייבת רק בהתייעצות עם הוועדה. ח"כים בוועדה, בראשות ח"כ זהבה גלאון (מרצ), מקדמים הצעת חוק שלפיה יידרש אישור של ועדת הכספים במקרה שהממשלה מבקשת להעלות את המע"מ.

ניסן סלומיאנסקי הבית היהודיצילום: אליהו הרשקוביץ

תנועת "ישראל יקרה לנו" פירסמה אתמול תשובה של מפלגת יש עתיד לשאלתה לפני הבחירות: "האם תעלו את המע"מ?". בתשובה שנמסרה על ידי יש עתיד עולה כי "הפוליטיקה הישנה" מעלים מסים ויש עתיד מציגה "פוליטיקה חדשה" אחרת.

בתשובה שנמסרה מיש עתיד ב-20 בדצמבר 2012, כלומר כחודש לפני הבחירות, נקבע כי מפלגת יש עתיד היא מפלגתו של מעמד הביניים הישראלי, ששמה למה למטרה להיאבק ביוקר המחיה בישראל, במחירי הדיור, החשמל והדלק המאמירים, במצב הדיור והחינוך, בשירות שווה לכולם ולהגדלת ההשתתפות בשוק העבודה ובהקטנת הממשלה".

עוד הוסיפו אז כי לפוליטיקאים הישנים יש תמיד פתרון זהה לבורות תקציביים - "הם הרי לא יקצצו לחרדים, הם לא יקצצו למתנחלים, הם לא יקצצו לוועדים הגדולים, הם לא יקצצו לאף אחד מהמגזרים, מקבוצות האינטרסים ומאלה שהתפקדו אליהם למפלגה. הם יטילו עוד ועוד מסים על מעמד הביניים הישראלי הקורס. זו הסיבה שיש עתיד הוקמה. זו הסיבה שאנחנו מביאים לשולחן פוליטיקה חדשה, כי אי אפשר להמשיך כך, ואנחנו לא ניתן לזה לעבור".

אייל עופר מתנועת "ישראל יקרה לנו" כי "יוקר המחיה היא הסיבה לפרוץ המחאה החברתית שאת פירותיה הפוליטיים קטפו אלו שנטעו בציבור תקוות להורדת יוקר המחיה. לא רק שמעלים את מחירי החשמל אלא שכיום נוקטים בצעד האינפלציוני ביותר של העלאה גורפת של כל מחירי המוצרים בישראל. ברגע שמוציאים את אקדח המחירים כדי להעלות את המע"מ, הם עולה ביותר מ-1% ולעולם לא יורדים בחזרה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker