שאמה, וילף ואורון: הדנימיקה בדיוני ועדת הכספים מטרידה

חברי הכנסת לשעבר: עינת וילף, כרמל שאמה וחיים אורון מותחים ביקורת על ההתנהלות סביב חוק הריכוזיות ■ וילף: "הניסיון להכניס קומה נוספת לפירמידות באמצעות המצאה של 'שכבת אג"ח' הוא ניסיון נואל לרוקן מתוכן את הצעת חוק הריכוזיות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שלושת חברי הכנסת שעמדו בקדנציה הקודמת בראש המאבק הפרלמנטרי לחקיקת "חוק הריכוזיות" ופרשו מבית המחוקקים, מותחים ביקורת על התנהלות החקיקה ב"חוק הריכוזיות".

הח"כ לשעבר ד"ר עינת וילף שהגישה בקדנציה הקודמת הצעת חוק פרטית מקיפה למלחמה בריכוזיות אמרה, כי "הניסיון להכניס קומה נוספת לפירמידות בדלת האחורית באמצעות המצאה של 'שכבת אג"ח' הוא ניסיון נואל לרוקן מתוכן את הצעת 'חוק הריכוזיות'.

וילף ציינה כי "מטרת ההצעה החדשה (להנהגת שכבת אג"ח מעל ל-2 שכבות בפירמידה כפי שהחליטה ועדת השרים לענייני ריכוזיות) היא למנוע את פירוק הפירמידות המשמעותיות במשק, כשאלו הן הפירמידות המזיקות ביותר האחראיות להיעדר התחרות, ליוקר המחייה, והפגיעה בחסכונות ובפנסיות הציבוריות".

מוטרד מהטיפול בחוק. כרמל שאמה-הכהןצילום: אייל טואג

וילף מציעה לחברי ועדת הכספים לעמוד איתן מול הלחצים הגלויים והסמויים המופעלים עליהם ולא לתת להזדמנות חשובה זו לחמוק מבין ידיהם.

"נציגי הציבור מתקפלים"

היו"ר לשעבר של ועדת הכלכלה, כרמל שאמה הכהן, שהיה חתום על הצעת החוק של וילף וניהל את דיוני ועדת הכלכלה ב"חוק ששינסקי", אמר כי הדינמיקה בדיונים בועדת הכספים בחוק הריכוזיות "מטרידה".

לדבריו, "במקום לקפל את פירמידות הטייקונים כנדרש, נדמה שנציגי הציבור מתקפלים בפני הטייקונים. חברי כנסת יקרים אפשר לעמוד מול הטייקונים ולהישאר בחיים. 'מס' הריכוזיות, שכולנו משלמים דרך יוקר המחיה, הוא מהיקרים והבלתי מוצדקים שאנחנו משלמים".

יו"ר ועדת האתיקה לשעבר ח"כ חיים אורון (מרצ) שנלחם בועדת הכספים בקדנציה הקודמת להקמתה של "ועדת הריכוזיות", אמר כי המבחן של הממשלה הוא לבדוק האם הצורך למנוע ריכוזיות במשק ולהגביר את התחרות אכן יביא לחקיקת חוק ריכוזיות אפקטיבי, שימנע את התופעות הללו - או שמדובר במלל בלתי פוסק בלבד. המבחן של הממשלה ושל הח"כים הוא בחקיקת החוק. אני מצפה מהכנסת שלא תפעל לקולא אלא תחוקק חוק ריכוזיות שאכן יגרום לצמצום הריכוזיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker