המבקר שפירא בודק את הגירעון בתקציב המדינה

בצהריים הודיע יו"ר הוועדה לבקורת המדינה ח"כ אמנון כהן (ש"ס) כי יכנס את הוועדה בתוך שבועיים, כדי לדרוש ממבקר המדינה להכין חוות דעת בשאלה מי האחראים לגירעון של 39 מיליארד שקלים בתקציב המדינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא עורך ביקורת על ההיבטים השונים הקשורים בגירעון בתקציב המדינה. דובר משרד מבקר המדינה הודיע הערב: "כפי שהודענו בהודעה לתקשורת ב-17 בפברואר השנה, משרד מבקר המדינה אכן עורך ביקורת. החטיבה הכלכלית במשרד המבקר נערכת לביקורת בנושא זה לאור החלטת המבקר בדיון בתכנית העבודה השנתית".

המבקר הדגיש כי "פניות נוספות לבדוק את הגירעון בתקציב ונושאים נוספים הקשורים בתקציב המדינה, הגיעו למשרד מבקר המדינה גם בימים האחרונים, בפניותיהם של ח"כ מיקי רוזנטל מ"העבודה" וח"כ עיסאווי פריג' מ"מרצ". גם יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה ח"כ אמנון כהן נדרש היום לנושא".

בצהריים הודיע יו"ר הוועדה לבקורת המדינה ח"כ אמנון כהן (ש"ס) כי יכנס את הוועדה לענייני ביקורת המדינה בתוך שבועיים, כדי לדרוש ממבקר המדינה להכין חוות דעת בשאלה מי האחראים לגירעון של 39 מיליארד שקלים בתקציב המדינה.

כהן אמר כי יבקש מהמבקר לחקור את הנושא גם אם לא יושג רוב בהצבעה. "אנו מרגישים שבקדנציה הקודמת לא קיבלנו נתונים אמיתיים ממשרד האוצר, וגם כשהיו דיונים במליאת הכנסת לגבי התקציב אמרו לנו שמצבה של ישראל טובה יחסית לעולם, שהאבטלה נמוכה ואנו מבין המובילים במדינות ה-OECD. יתכן חריגה של כמה מיליארדי שקלים בתקציב. אני חרד לא לגבי הגירעון אלא איך מונעים לפעם הבאה שלא נעמוד עם גירעון דומה", סיכם כהן.

מבקר המדינה. יוסף שפיראצילום: תומר אפלבאום
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker