"להקים ועדת חקירה לבדיקת האשראי שהקצו בנקים לטייקונים"

הח"כים מיכל בירן ומיקי רוזנטל ביקשו לכנס דיון דחוף בוועדת הכספים בנוגע למעורבותם של בעלי עניין במתן הלוואת הענק לאי.די.בי פתוח, דיון בנושא וועדות האשראי של הבנקים ועל ניגוד העניינים שבו עשויים להימצא חבריהם

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

חברי הכנסת מיכל בירן ומיקי רוזנטל (העבודה) הגישו בקשה לכינוס דיון דחוף בוועדת הכספים בנוגע למעורבותם של בעלי עניין במתן הלוואת הענק לאי.די.בי פתוח שבשליטת נוחי דנקנר. בירן ורוזנטל ביקשו לכנס דיון בנושא וועדות האשראי של הבנקים, וניגוד העניינים שבו עשויים להימצא חבריהם.

מיקי רוזנטלצילום: נויברג תומר

בירן אמרה כי "שוב אנו נתקלים בריטואל הקבוע שבו קבוצה מצומצמת של בעלי ממון מחלקת את כספי הציבור בין חבריה ומוחלת להם על חובותיהם. הגיע הזמן שנבין שהתקנות הקיימות אינן מספקות, הבנקים לא פועלים מיוזמתם למניעת ניגודי עניינים בוועדות האשראי, ודרושה לכן התערבות רצינית ויסודית של המדינה כדי לבער את הנגע הזה".

רוזנטל אמר כי "אני שב וקורא להקמת ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת האשראי שהקצו הבנקים לטייקונים. כל יום שעובר מתחזקת התחושה שהבנקים נוהגים איפה ואיפה. מתברר שאם אתה ישראלי מהשורה הבנק ילווה לך במשורה ותמורת ביטחונות, ואם אתה שייך לקבוצה הקטנה של אצולת הממון תקבל כמה כסף שתבקש, ואפילו בלי שתתבקש להחזיר - הכל נשאר במשפחה".

מיכל בירןצילום: עזרא לוי

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker