הח"כים קיבלו דחייה של חודש להגשתה של הצהרת ההון

חברי הכנסת נדרשים להגיש תוך 60 יום מתחילת כהונתם הצהרת הון הכוללת את הונם: כספים, נדל"ן, בעלות בחברות ועוד ■ בסוף השבוע מלאו חודשיים לכינונה של הכנסת הנוכחית, אך חלק מחברי הכנסת הודיעו כי עדיין לא הספיקו להשלים את הכנת ההצהרה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

חברי הכנסת שלא הגישו הצהרת הון ליו"ר הכנסת עד כה קיבלו לשם כך דחייה של חודש - עד ה-7 במאי.

חברי הכנסת נדרשים להגיש תוך 60 יום מתחילת כהונתם הצהרת הון הכוללת את הונם: כספים, נדל"ן, בעלות בחברות ועוד. בסוף השבוע מלאו חודשיים לכינונה של הכנסת הנוכחית, אך חלק מחברי הכנסת הודיעו כי עדיין לא הספיקו להשלים את הכנתה של הצהרת ההון.

יו"ר הכנסת ניצל את יכולתו להאריך את התקופה להגשת ההצהרה ל-30 יום בכל פעם ולא יותר מ-90 יום סה"כ. חברי כנסת שזו אינה הקדנציה הראשונה שלהם רשאים להגיש רק הודעה כי לא חל שינוי בתוכן הצהרתם, ואילו שרים וסגני שרים רשאים להודיע שהגישו הצהרה למבקר המדינה תוך 60 יום ממינויים - והכנסת מסתפקת בכך.

מנהלת ועדת האתיקה פנתה בימים האחרונים לכל חברי הכנסת והזכירה את החובה להגיש הצהרת הון. עם תום התקופה להגשתה, כולל ההארכה, תדון ועדת האתיקה בעניינם של חברי הכנסת שלא הגישו את ההצהרה, ככל שיהיו כאלה, ותפרסם את החלטתה.

הצהרות ההון של חברי הכנסת חסויות ונשמרות בכספת. בחודש מאי תדון מליאת הכנסת בהצעת חוק שהגישה יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', לחשיפת הצהרת ההון. יחימוביץ' היתה הח"כית הראשונה שחשפה, לבקשת TheMarker, בקדנציה הזו (וגם בקדנציה הקודמת) את הצהרת ההון שלה.

ח"כים נוספים שחשפו את הצהרות ההון הם זהבה גלאון, אילן גילאון ותמר זנדברג (מרצ), איתן כבל, מיכל בירן, חיליק בר וסתיו שפיר (עבודה). הח"כים מיקי רוזנטל (עבודה) ופנינה תמנו-שטה (יש עתיד) הודיעו כי יגבשו הצעת חוק שתעסוק, בין היתר, במניעת ניגודי עניינים של חברי כנסת, ובמעקב אחר השינויים בשווי הונם.

צילום: שירן גרנות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker