לפיד: "מודאג מאוד מהנתונים הכלכליים המוצגים בפני"

לפיד אמר כי בנוסף לתמונת האוברדראפט הקשה העולה מנתוני התקציב, הוא מודאג מההשתתפות הנמוכה של החרדים והערבים בשוק העבודה

איתן אבריאל
מוטי בסוק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר האוצר, יאיר לפיד, קיים משעות הבוקר סדרת דיונים מרתוניים נוספים עם ראשי האוצר שנמשכו עד לשעות הצהריים המאוחרות. לפיד אמר כי בנוסף לתמונת האוברדראפט הקשה העולה מנתוני התקציב, הוא מודאג משיעורי ההשתתפות הנמוכים של החרדים והערבים בשוק העבודה. זאת ועוד, הסביר כי נתונים אלה מקשים מאוד על הכלכלה הישראלית ויש לטפל בהם באופן מיידי, בצירוף אוכלוסיות אלה לשוק העבודה. לפיד הוסיף: "עדיין לא התקבלו החלטות מפורטות לגבי הצעדים הכלכליים הנדרשים. לאחר שאסיים את הדיונים עם ראשי האוצר ועם ראש הממשלה אפנה לציבור הישראלי ואציג בפניו את מצב המשק לאשורו ואת ההכרעות הנדרשות על מנת להחזירו לדרך הנכונה", אמר.

לפני כניסת החג, נפגש לפיד עם נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, לפגישת עבודה נוספת ודן עמו בצעדים שהוא מבקש לנקוט על מנת לטפל בבעיות הכלכליות שבפניהם ניצב המשק הישראלי. לאחר מכן הוא שוחח בטלפון עם עמיתו האמריקני ג'ייקוב לו, ודן עמו באתגרים הכלכליים הגלובליים.

צילום: מיכל פתאל

לפיד, יחד עם ראש המטה שלו, דני וסלי, נפגש היום גם במשך שעה ארוכה עם ראש אגף תקציבים, גל הרשקוביץ, ועם ששת סגניו, ושמע סקירות מקיפות על סדרי העדיפויות בתקציב המדינה החדש לשנים 2013 ו-2014, על הצורך לקצץ 10 מיליארד שקל בתקציב המדינה לשנה זו ו-20 מיליארד שקל בתקציב המדינה ל-2014. הוצגו בפניו מספר אלטרנטיבות.

יחד עם הרשקוביץ’ סיכמו על שורה של פגישות נוספות במהלך חול המועד פסח. ראשי אגף התקציבים, סגנו ועוזריהם לא יצאו לחופשת הפסח, כמו כל עובדי האוצר ויעבדו על התקציב החדש. בחול המועד פסח מתכוון לפיד להיפגש גם משה אשר, מנהל רשות המסים החדש, ועם ראשי רשות המסים, כדי לשמוע מהם על הצפי בנושא הכנסות המדינות השנה ובשנה הבאה ועל הצעדים שיש לדעתם לנקוט כדי להגיע ליעדי גביית המסים של האוצר ב-2013 ו-2014.

בברכה לחג בדף הפייסבוק שלו אמר לפיד כי יעשה באוצר דברים נכונים למען העתיד, גם אם הם לא פופולריים והסביר כי הדרך ארוכה, לא פופולרית ומחייבת החלטות קשות. בוחריו בחרו אותו למטרה זו. לדבריו, "יש חירות בלעשות דברים נכונים". הוא קרא לציבור בוחריו לתמוך בו עתה יותר מאשר במערכת הבחירות כי, "עכשיו זה לא קל, כי צריך להגן על עמדות שלא עוברות בקלות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker