מנוני מוזס: המינוי הראשון של לפיד - מישאל וקנין שעבד ב"ידיעות אחרונות" וסלקום - פוליטי - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מנוני מוזס: המינוי הראשון של לפיד - מישאל וקנין שעבד ב"ידיעות אחרונות" וסלקום

וקנין שימש בעבר יועץ כלכלי בכיר לסילבן שלום, כשכיהן כשר אוצר ■ בעבר עבד אצל נוני מוזס ב"ידיעות אחרונות" ובסלקום עד לרכישתה ע"י נוחי דנקנר

75תגובות

מישאל וקנין, 42, צפוי להיות המינוי הבכיר הראשון של שר האוצר החדש, יאיר לפיד, בצמרת החדשה של האוצר. אתמול השתתף וקנין, לצדו של לפיד, בישיבת הנהלת האוצר המצומצמת על תקציב המדינה החדש, בתל אביב.

וקנין, כלכלן, משפטן, איש עסקים ויועץ כלכלי, היה ב-2001-2003 ראש מטה ויועץ כלכלי בכיר לשר האוצר סילבן שלום. וקנין מיועד לאחד התפקידים הבכירים ביותר בצמרת האוצר. נציבות שירות המדינה אישרה לאחרונה את בקשת שר האוצר לפיד להעסיק את וקנין כיועץ כלכלי חיצוני, בשכר של שקל לשנה.

אוליבייה פיטוסי

הנציבות מאשרת לשרים לגייס מומחים, כמו יועץ כלכלי חיצוני, ללא תמורה, רק במקרים מיוחדים שבהם קיימת מומחיות מיוחדת של היועץ ובתנאי שזהו מינוי מקצועי שאין לו כל זיקה פוליטית. במתכונת כזו מועסק עו"ד יצחק מולכו, שליחו המדיני של ראש הממשלה.
וקנין הכיר את לפיד רק באחרונה. שר האוצר נפגש עם וקנין במסגרת פגישותיו עם בכירים לשעבר באוצר, שאותן הוא מקיים לאחרונה באינטנסיוויות רבה.

בפגישות אלה מנסה לפיד ללמוד מקרוב על דרך תפקודו של האוצר ועל הנושאים המקצועיים שבהם המשרד עוסק. בשבועות האחרונים התהדק הקשר בין וקנין ולפיד.
בתוקף תפקידו כיועץ לשר שלום היה וקנין שותף בגיבוש שורה של רפורמות כלכליות וקיצוצי תקציב ב-2001-2003.

לאחר פרישתו מהאוצר היה סמנכ"ל רגולציה בסלקום ועזב את החברה ב-2005 לאחר שנרכשה ע" נוחי דנקנר. ועקנין שימש בעבר גם שותף בבית ההשקעות רקאנטי ענבר ומנכ"ל משותף בחברת התוכן הסלולרי לוגיה וב-2010 פנה לעסקים עצמאיים. בעבר היה וקנין עורך מוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות" ועורך מוסף השבת של "גלובס". לפיד מבקש להסתייע בניסיונו של וקנין בגיבוש תקציב המדינה הבא.

לפי שעה, שר האוצר עדיין לא החליט אם התקציב הבא יהיה חד-שנתי או דו-שנתי
(2013-2014). וקנין כבר נוטל חלק בדיונים הפנימיים הנערכים באוצר לקראת הצגת תקציב המדינה החדש והקיצוצים הצפויים בו.

לפיד קיים אתמול שתי ישיבות עבודה עם הצוות הבכיר של האוצר. הישיבה הראשונה, עם הנהלת האוצר המורחבת, היתה קצרה. כל אחד מאנשי ההנהלה, לבקשת לפיד, הציג את עצמו, את תחומי אחריותו, ואת הנושאים שעליהם הוא עובד עתה. לפיד אמר בפגישה כי במהלך הימים הקרובים, כולל חול המועד פסח, בדעתו להיפגש לשיחות עבודה עם כל חברי הנהלת האוצר.

הפגישה השנייה, שבה השתתף גם וקנין, היתה של הצמרת המצומצמת של האוצר - הבכירים הקשורים בהכנת תקציב המדינה הבא: ראש אגף תקציבים, גל הרשקוביץ, סגניו, וכמה בכירים נוספים. הרשקוביץ ואנשיו סקרו את תוכניות האוצר לבצע קיצוצים של 30 מיליארד של בתקציב 2013-2014 ולהעלות מסים בהיקף של 12 מיליארד שקל.

דיונים נוספים בנושא זה צפויים להתקיים בשבוע הבא. לפי אחת השמועות שנפוצה אתמול בצמרת האוצר, לפיד הציע את תפקיד מנכ"ל האוצר לפרופ' מנואל טרכטנברג - שדחה את ההצעה. מפרופ' טרכטנברג לא התקבלה התייחסות למידע זה. מלשכת שר האוצר נמסר כי "איננו מגיבים לשאלות הקשורות במינויים".

שר האוצר וסגנו, מיקי לוי, נפגשו אתמול לפגישת עבודה ראשונה, בלשכת שר האוצר בתל אביב, עם נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר. לא נמסרו פרטים על תוכן הפגישה.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם