לאן הם ילכו? |

שאמה הכהן ורוחמה אברהם רוצים להיות ראשי עיר; מיסז'ניקוב יפנה לעסקים

52 חברי הכנסת שיפרשו ביום שלישי מהכנסת לא יעלו את שיעור האבטלה בישראל, וככל הנראה גם לא יתייצבו בלשכות התעסוקה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

52 חברי הכנסת שיפרשו ביום שלישי מהכנסת לא יעלו את שיעור האבטלה בישראל, וככל הנראה גם לא יתייצבו בלשכות התעסוקה. אלה שצברו שנות ותק רבות בפוליטיקה הישראלית יידעו למנף אותן למשרות נחשקות בסקטור הציבורי או אצל הטייקונים שנותרו במשק.

ארבעה ח"כים פורשים כבר שוקלים להתמודד בבחירות המוניציפליות באוקטובר: שרת התיירות לשעבר, ח"כ רוחמה אברהם-בלילא (קדימה), מתכוונת להתמודד על ראשות העיר פתח תקוה. יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד) רוצה להתמודד על ראשות עירו, רמת גן. שאמה-הכהן, שמאי ועורך דין בהכשרתו, קרא בסוף השבוע בפייסבוק לתושבים ברמת גן להביע את דעתם "אם אחרי 25 שלטון צבי בר, העיר רוצה ובשלה לשינוי ורענון בראשות העיר. בבקשה שתפו פוסט זה, זה יעזור לי", כתב. עם זאת, שאמה-הכהן הוא מספר 32 בליכוד-ביתנו, כך שהוא ימצא את עצמו שוב בכנסת אם אחד מחברי מפלגתו יפרוש במהלך הקדנציה.

כרמל שאמה הכהןצילום: אייל טואג

זאב ביילסקי (קדימה) שוקל להתמודד על ראשות עיריית רעננה, לאחר שכיהן בתפקיד בעבר. ביילסקי אמר אתמול כי "לא קורצתי מחומר של אלה שהולכים לעסקים, אלא נועדתי לשרת את הציבור. מופעלים עלי לחצים להתמודד בראש רשימה עצמאית ברעננה". ח"כ אלכס מילר מישראל ביתנו שוקל להתמודד על ראשות העיר אריאל, והח"כית הפורשת ליה שמטוב שוקלת להתמודד על ראשות העיר נצרת עילית.

שר התמ"ת, שלום שמחון (עצמאות), בוחן אופציות במגזר הציבורי והעסקי, ומתכוון לעסוק בסיוע ופיתוח בינלאומי בתחום החקלאות. שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), הודיע שהוא מתכוון לעסקים פרטיים. דניאל בן סימון (עבודה) צפוי להתמנות בקרוב לחבר במועצת מנהלים של ארגון ציבורי העוסק בחינוך פריפריה.

ח"כ עינת וילף (עצמאות) מתכוונת להמשיך בפעילות ציבורית במסגרות חוץ-פרלמנטריות. וילף, שקידמה נוסח מחמיר של חוק הריכוזיות מזה שהוגש על ידי הממשלה לכנסת, הודיעה שהיא מתכוונת להופיע בישיבותיה של ועדת הכספים בנושא, ומתחייבת כי "אני לא הולכת לעבוד אצל הטייקונים ולא אהיה בתפקידים בדירקטוריונים ובפירמידות".

השר לשיפור הקשר עם הציבור, ח"כ מיכאל איתן (ליכוד), הפורש מהכנסת לאחר 29 שנים, מתכוון לבחור בין תפקיד ציבורי לאקדמיה. השר והח"כ לשעבר יעקב אדרי (קדימה) בודק אפשרויות לייעץ לחברות שאינן קשורות לכנסת או לחזור לחיים הציבוריים. ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ', שעמדה בראש מפלגת כלכלה שלא נבחרה לכנסת, מתכוונת בעתיד לחזור לכנסת, ובינתיים מקווה להיקלט במגזר העסקי בתחום התקשורת.

ח"כ שי חרמש (קדימה), לשעבר גזבר הסוכנות וחבר ועדת הכספים, מקווה אף הוא להיקלט כחבר בדירקטוריונים במגזר העסקי. השר והח"כ הפורש זבולון אורלב (הבית היהודי) כבר קיבל הצעות מהמגזר הציבורי והעסקי ומהאקדמיה

מחסור בכלי רכב לח"כים

הח"כים הפורשים החלו בימים האחרונים בהחזרת כל הרכב החכורים לכנסת, ואלה ישמשו את מחליפיהם לאחר מירוק וניקיון קפדני.

לנוכח העובדה שבכנסת יושבעו 52 ח"כים חדשים, נוצר מחסור בכלי רכב, מאחר שחלק מהח"כים הפורשים הם גם שרים וסגני שרים שנסעו ברכב מיניסטריאלי. עקב כך, קיבלה הכנסת כמה כלי רכב נוספים מחברת הליסינג ניו קופל.

עם זאת, הח"כים יצטרכו להתאפק לקבלת מכוניות חדשות עד מארס 2013, כשתוקם ממשלה חדשה. במועד זה יתברר מי הח"כים שייבחרו לשרים ומי יישארו ח"כים, ויוכלו לבחור מבין אופל אינסיגניה, קיה אופטימה, מאזדה 6 או פורד מונדיאו. ח"כים בעלי משפחות גדולות יוכלו לבחור במאזדה 5 או באופל זאפירה, וח"כים שיירצו ג'יפון יוכלו לבחור במאזדה 5 CX.

בינתיים, היום יגיעו למשכן הכנסת הח"כים החדשים להשתלמות על דרך עבודת הכנסת, המליאה והוועדות. ההרצאה המעניינת ביותר צפויה להיות של חשב הכנסת, חיים אבידור, שיספר על תנאי הח"כים. זאת, לאחר שיתבשרו על ידי היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון, שעליהם להיפרד תוך חצי שנה מעסקיהם הפרטיים ולהגיש ליו"ר הכנסת הצהרת הון.תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker