התנועה לאיכות השלטון דורשת מוינשטיין הבהרות בפרשת מינוי איצקוביץ

זאת כיוון שלפי הנחיית היועץ המשפטי, "הממשלה והשרים בממשלת מעבר וערב בחירות מחויבים לנהוג באיפוק בהפעלת סמכויותיהם לגבי כל אותם עניינים שאין כורח ודחיפות לפעול בהם"

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

התנועה לאיכות השלטון פנתה לשר התמ"ת, שלום שמחון, וליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, והעלתה בפניהם שאלות ותמיהות על המינוי ועיתוי המינוי של נחום איצקוביץ למנהל מרכז ההשקעות בתמ"ת אתמול בממשלה.

בפניה לשמחון ולויינשטיין, מזכירה התנועה כי הנחיה מפורשת של היועמ"ש אוסרת על מינויים בכירים בתקופה של ערב בחירות. לפי הנחיית היועץ המשפטי, "הממשלה והשרים בממשלת מעבר וערב בחירות מחויבים לנהוג באיפוק הראוי למעמד של ממשלה יוצאת בהפעלת סמכויותיהם לגבי כל אותם עניינים שאין כורח ודחיפות לפעול בהם בתקופת המעבר". וכן, "מתחם הסבירות של פעילות גוף שלטוני בתקופת ממשלת מעבר נבחן בשים לב למאפייניה של הסמכות הקונקרטית המופעלת ובהתחשב באיזון הנדרש בין הצורך בעשייה לבין דרישת האיפוק".

יהודה ויינשטייןצילום: אוליבייה פיטוסי

התנועה מזכירה עוד כי היועמ"ש מתייחס בהנחייתו למקרים פרטניים, ביניהם גם מינוי של נושא משרה בכירה, בין אם מינוי זה מתרחש בהליך תחרותי, במכרז או בוועדת איתור. הכלל המשותף לכולם הוא, כי יש להקפיד על היעדר מעורבות בהליך של הדרג הפוליטי בזמן תקופת הבחירות.

לאור הנחיות אלו, ונוכח העובדה שמינוי מנהל מרכז ההשקעות הינו מינוי לתפקיד ניהולי בכיר אשר אמור להיכנס לתוקף אחרי הבחירות, התנועה דורשת לדעת, ככל שהדברים נכונים, האם מדובר במינוי דחוף עד כדי שלא ניתן לדחות אותו במספר שבועות, וזאת כדי שלא ייווצר החשש, כי אכן מתרחש פה מינוי הנגוע בשיקולים זרים. בהודעת התנועה נאמר: "נפנה גם כאן להנחיית היועמ"ש אשר קובעת כי ככלל, כל עוד לא קיימת חיוניות באיוש מיידי של המשרה, יש לדחות את המינוי לאחרי הבחירות. ככל שהתשובה הינה חיובית, נבקש לקבל את הנימוקים לה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker