זהבה גלאון: "מבחינת ממשלת נתניהו אשה שווה רק 76% מגבר"

"דו"ח הממונה על השכר חושף את האפליה המתמשכת של נשים במגזר הציבורי", אמרה יו"ר מרצ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"הנתון החמור ביותר שעולה מדו"ח הממונה על השכר הוא האפליה החמורה בין נשים לגברים בשירות הציבורי. לא ניתן להשלים עם העובדה ששכר הנשים במגזר הציבורי הוא רק 76% מזה של הגברים, ושמתוך 100 העובדים המובילים את טבלת שיאני השכר, רק 7 הן נשים" - כך אמרה היום (א') יו"ר מרצ, זהבה גלאון.

לדבריה של גלאון, "המדיניות של הממשלה הנוכחית הרעה מאוד את מצבן של הנשים במגזר הציבורי בכך שהפריטה נתחים עצומים מהמשק והפכה מועסקים רבים, ובעיקר מועסקות, לעובדים בקבלנות. בכנסת האחרונה, הגשתי הצעת חוק שאוסרת על העסקה לא ישירה בשירות הציבורי, אך לצערי הממשלה הפילה את הצעתי".

"המדינה מעסיקה באופן קבלני מורים, אחים ואחיות ועובדים סוציאליים - תחומים שבהם מרבית המועסקים הן נשים - ודנה אותן לתת-תנאים ולשכר מחפיר. הדו"ח מבהיר עד כמה חמור מצבם של עובדי ועובדות הקבלן, שכמעט כולם מועסקים בחלקיות משרה וללא ביטחון תעסוקתי."

זהבה גלאוןצילום: מוטי מילרוד

גלאון הדגישה כי "המדינה, שאמורה להיות המובילה בסגירת פערי השכר המגדריים, היא זאת שמנציחה אותם. הנתונים האלה הם תוצאה של המדיניות הכלכלית הדורסנית של ממשלת נתניהו, שמקדשת את הצמיחה ואת יעד האינפלציה אבל מזניחה פרמטרים חברתיים חשובים, בראשם אי השוויון המגדרי העמוק בחברה הישראלית".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker