בחירות 2013 |

ארץ חדשה: "הדגל שלנו לכנסת הוא השחיתות השלטונית"

"הח"כים שלנו ירדפו אחרי ראש הממשלה והשרים עם שאלות נוקבות, יסלקו מהוועדות את השתדלנים - וימררו את חייהם של עופר עיני וחיים כץ"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

"צודק איתן אבריאל שחודש וחצי לפני הבחירות, לא הליכוד ולא העבודה ולא יש עתיד ולא התנועה - מניפות את דגל השחיתות", כך כותבים היום אנשי מפלגת ארץ חדשה, בהובלתם של אלדד יניב ורני בלייר, המתמודדת לכנסת ה-19.

"ואיך יניפו כשיש להם כל כך הרבה מה להסתיר?", שואלים בארץ חדשה. "הליכוד יילחם בשחיתות, כשבתוכו יושב ח"כ חיים כץ, השולט ברשימת הליכוד בכנסת באמצעות מיפקד ארגזים מהתעשייה האווירית וטובע בתרומות בזכות קשריו עם עו"ד שלמה נס, המפרק הלאומי, וטייקוניו? העבודה תיאבק בשחיתות, כשבתוכה יושב עופר עיני, השולט ברשימת העבודה לכנסת באמצעות מיפקד ארגזים משלו שמבוסס על כנופיית 'ראשי הוועדים הגדולים', המעסיקים הגדולים במשק של עבדי-עובדי הקבלן? ואילו יש עתיד תאבק בשחיתות כשאחד מראשיה הוא נציגם של האחים עופר, המוציא והמביא של שודדי המשאבים הלאומיים?"

אלדד יניב ורני בליירצילום: ניר קידר

לטענת אנשי ארץ חדשה, למאבק בשחיתות יש מחיר אישי כבד. "המלחמה בטייקונים וב'ראשי הוועדים הגדולים' גורמת לקבוצות להתגודד זו מול זו. מעטים מול המונים - עם הון ועיתון, ככלי נשק להשמדה המונית. תזכורת: החלל האחרון, אליעד שרגא שהרים ראש? נרסק אותו באמצעות עלון הבית של חבר הקסטה, נוחי דנקנר, וכך הלאה. כדי לנצח את ההמונים, גם כשאנחנו מעטים, צריך להחליט שבמלחמה הזו על הבית אי אפשר להיות נרפים. אורי אבנרי עמד פעם, יחיד ומיוחד מול שחיתות שלטון מפא"י - וניצח. אחרי הרבה שנים עם עיתון ביד מולם, הוא הבין שזה לא מספיק: צריך להיכנס לתוך ביתם, ולהאבק בהם בסלון שלהם.

"הוא התמודד, יחיד ומיוחד, בבחירות לכנסת השישית והשביעית. שמונה שנים הוא עמד מול 119 ח"כים, יחיד ומיוחד (בחלק קצר מהזמן עם ח"כ שלום כהן), ועשה להם את המוות. עם עיתון ביד אחת ושרשרת חסינות ביד השנייה, הוא שיקף כל מה שראו עיניו. הוא עשה את מה שמעט ח"כים זוכרים בשנים האחרונות. שליחותם הראשונה היא לפקח על הרשות המבצעת על ראשיה, פרצופיה וזרועותיה. רק אחר כך, אם נותר זמן, לחוקק. בוודאי בשעה שהבית בוער. אבנרי פעל והיה יכול, בתנאים קשים מנשוא. היום, זה יכול להיות הרבה יותר קל. כשהרשתות החברתיות ביד אחת, האייפון המקליט, המצלם והמשדר ביד השנייה, ועל הצוואר שרשרת חסינות - אפשר לצאת לקרב מול השחיתות.

"דמיינו לעמכם שסרטוני 'השיטה', לא היו נשארים ביוטיוב. תארו לעצמכם שנתניהו היה צריך לתת תשובות על כל מה שהוא הצליח להעלים, בעזרתו של מבקר הבית הפרטי שלו, יוסף שפירא והיועץ המשפחתי, יהודה וינשטיין. תחשבו בקול רם שאלה היו נגררים לכנסת לשימועים ומחויבים לענות על שאלות נוקבות, שעיתונאים שכחו מזמן לשאול. אבל זה לא מספיק. מהכנסת צריך לסלק את חיים כץ ועופר עיני, ואת הלוביסטים האחרים בבגדי פועלים או בחליפות יוקרה. הכנסת צריכה להיות שקופה. הכל בה צריך להיות מתועד ומשודר בשידור חי ולא באופן נשלט ומבויים על ידי 'ערוץ הכנסת'. אין סודות במזנון ואין שתדלנים בוועדות".

בארץ חדשה מציעים כי המלחמה בשחיתות השלטונית תתבסס על שלושה-חמישה ח"כים, "מודל אורי אבנרי 2.0, אבל פי חמישה". לשלושה או לחמישה חברי כנסת האלה, יש ביחד תשעה או 15 עוזרים פרלמנטרים. זו כבר יחידה מבצעית גדולה שיכולה לפעול כקבוצה אחת. חמושים באייפונים וברשתות החברתיות הם ישדרו לכם מהכנסת את כל הסודות בשידור חי, ירדפו אחרי ראש הממשלה והשרים עם שאלות נוקבות, יסלקו מהוועדות את השתדלנים, יעיפו וימררו את חייהם של עיני וכץ ויגרמו לכולם לעשות במכנסיים. זה מה שמפלגת ארץ חדשה נשבעת לעשות".

מלשכתו של יו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות, ח"כ חיים כץ: "אנו מסכימים שיניב מבין המון בשחיתות ומעט בעבודת הכנסת. לו היה בודק היה מוצא כי ח"כ כץ אחראי ישרות לחקיקת שליש מחוקי הכנסת ה-18. הוא גם היה לומד כי כץ נבחר לח"כ המצטיין על יד הפורום לצדק חברתי. ובסופו הוא גם מבין שללא תומכים, מתפקדים (לא רק וירטואלים) קשה מאוד לחוקק חקיקה חברתית בכנסת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker