ניצחון ליחימוביץ: הכניסה את אנשיה לרשימה לכנסת

במקום הראשון זכה ח"כ יצחק הרצוג ואחריו ח"כ עמיר פרץ ואיתן כבל ■ מירב מיכאלי, שיחימוביץ נתנה לה כתף קרה קיבלה את המקום הבא

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ניצחון ליושבת ראש מפלגת העבודה חברת הכנסת שלי יחימוביץ': האנשים שבהם תמכה התברגו במקומות גבוהים ברשימה לכנסת תוך שכמה מהם דוחקים ח"כים מכהנים.

במקום הראשון זכה ח"כ יצחק הרצוג ואחריו ח"כ עמיר פרץ ואיתן כבל. מירב מיכאלי, שיחימוביץ' נתנה לה כתף קרה קיבלה את המקום הבא. מיכאלי נתמכה על ידי ח"כ עמיר פרץ ואחריה סתיו שפיר. גם עומר בר-לב לשעבר מפקד סיירת מטכל ובנו של חיים בר-לב התברג בעשיריה הראשונה. בר-לב הוצב על ידי יחימוביץ' כדמות הביטחונית.

שלי יחימוביץ מצביעה בגני התערוכה צילום: אלון רון

יחימוביץ' מרוצה כי אנשיה נכנסו למקומות הגבוהים: בר-לב, שפיר, איציק שמולי, מיקי רוזנטל, מיכל בירן - יו"ר המשמרת הצעירה של העבודה שהיתה עוזרת פרלמנטרית של יחימוביץ', ומשה מזרחי. ח"כ נחמן שי שעזב את קדימה התברג אף הוא במקום ריאלי ברשימה - 15. ח"כ נינו אבסזדה תפסה את המקום ה-20 שנחשב מתנדנד. לעומת זאת, עופר קורנפלד, ראש המטה של יחימוביץ', השתבץ רק במקום ה-23 ואילו ח"כ דניאל בן סימון תפס את המקום ה-22. נועם שליט אביו של החייל החטוף גלעד שליט לא נכנס לרשימה. 

למרות הניצחון של יחימובץ', גם פרץ רשם הישג לא מבוטל: פרץ זכה במקום השני, איתן כבל במקום השלישי, מיכאלי במקום הרביעי ובנימין בן אליעזר במקום החמישי בפריירימריס ודני עטר - שנתמך על ידי פרץ - תפס את המקום ה-17.

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון אמר בתגובה לתוצאות הפריימריס בעבודה כי  "אני שולח חיבוק ומברוק לנבחרים במפלגת העבודה. נכונה בפניהם משימה בלתי אפשרית - למנוע מיושבת ראש מפלגתם, שלי יחימוביץ להכנס עם נתניהו לקואליציה. יש רק דרך אחת להצליח במשימה הזאת - להצביע מרצ".

רשימת העבודה:

1.  שלי יחימוביץ

2. יצחק הרצוג

3. עמיר פרץ

4. איתן כבל

5. מירב מיכאלי

6. בנימין בן אליעזר.

7. חיליק בר-מזכ"ל העבודה - המשוריין למקום זה.

8. עומר ברלב

9. סתיו שפיר

10. אבישי ברוורמן

11. אראל מרגלית

12. איציק שמולי

13. מיקי רוזנטל

14. מיכל בירן

15. נחמן שי

16. משה מזרחי

17. דני עטר

18. גאלב מגא'דלה

19 נאדיה חילו

20. נינו אבסדזה

21. יוסי יונה

22. דניאל בן סימון

23. עופר קורנפלד

24. חילי טרופר

25. יונה פריטל

יו"ר המפלגה ח"כ שלי יחימוביץ אמרה בנאום בבית המפלגה בבית ברל כי "בסופו של תהליך דמוקרטי מדהים שבו ציבור גדול וחופשי בחר בכם בבחירות דמוקרטיות. נשארנו המפלגה היחידה שיש בה פריימריז אמיתיים, נקיים, ודמוקרטיים, עם שיעור השתתפות ענקי. ניצבת כאן רשימה מדהימה לא פחות. אני מודה גם בחלומות הטובים שלי לא יכולתי להעלות על הדעת הרכב כזה של רשימה".

יחימוביץ הוסיפה כי "לימדנו את הליכוד איך עושים מערכת בחירות דמוקרטית שמתקתקת כמו שעון ומביאה לתוצאות הטובות ביותר. הרשימה שלנו כוללת אנשים עם ניסיון אדיר לצד רעננות, שנים ארוכות של עשיה ומנהיגות עם היסטוריה מפוארת של הישגים לצד הנהגה צעירה לוחמנית, מבטיחה, ומעוררת תקווה.  חברי הרשימה הם בעלי חזון יכולת בצוע תעוזה והבנה עמוקה של החברה הישראלית. נציגים של ניסיון מיניסטריאלי ארוך שנים ביצועים מיניסטרים מרהיבים חינוך, צבא הנהגה מוניציפאלית, היטק ויזמות ושלטון החוק. הכל נמצא כאן ברשימה והוא לשירות העם והציבור.

יש כאן נציגים של כל חלקי החברה הישראלית. אף אחד לא מינה אותם לא ועדה מסדרת ולא דיקטטור שעומד בראש רשימה אלא המתפקדים - אתם בחרתם אותם, והם קיבלו אימון אמיתי דמוקרטי גורף בהצבעה חופשית".

יחימוביץ הדגישה כי ל"דוח העוני שוב ראינו מה שאנו יודעים ונלחמם שאנשים קמים בבוקר לעמל יומם והולכים לישון כשגבם שכוח והםנאבקים על הישרדות והם אנשים עובדים שנשארים עניים. זו חרפה שמדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה".

"אומרים שלנתניהו יש ניסיון הנה התוצאות של הנסיון הרע. לא רוצים יותר את הניסיון הרע הזה שמפרק את החברה הישראלית מפורר מחליש ומייצר פערים מבישים בלתי נסבלים. אנו לא נסבול אותם בין עניים לעשירים מאוד. מדיניות נתניהו מפוררת את חהברה הישראלית ומחלת את מעמד הביניים הצמיחה נשארת רק אצל מעט בני מזל אצל חבריו של נתניהו ולא זולגת למעמד הביניים".

"ביום ב' הקרוב תציג העבודה את קמפיין הבחירות שיהיה יוצא דופן וכל כולה תוכנית כלכלית וחברתית לתיקונה של המדינה, לא סיסמאות אלא תוכנית מפורטת ועמוקה עם כיסוי תקציבי בלי דיבורים בלי סיסמאות להצעדתה למדינה טובה חזקה סולידרית ואחראית לאזרחיה כמו שהיא צריכה ונועדה להיות כמו שמגיע לציבור".

עוד קראה יחימוביץ כי" בעוד 52 ימים אנו נצליח להביס את נתניהו וליברמן ולהחליף את השלטון. בואו ניזכר ברשימת הליכוד ביתנו לכנסת ולהסתכל טוב טוב על האנשים שעומדים על הבמה. האנשים פה אינטלגינטים מנהיגים והציבור אוהב אותם איכפת לנו מכם. איכפת לנו מכם. לא חיים בגלקסיה רחוקה ובאנו לשרת אותכם את הציבור. אנו סופרים אותכם. אנו משרתים אותכם ואנו רוצים לשנות את החיים שלכם ולעשות אותם טובים יותר גם במובן היום יומי לקום בבוקר יש פרנסה בטוחה, קורת גג, הוריכם מזדקנים בכבוד וגם להעניק להם מדינה שחוזרת אל הבסיס הערכי, החזון הציוני אל מדינה דמוקרטית ויהודית שדואגת לאזרחיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker