סתיו שפיר: "בלי חוסן חברתי אין חוסן בטחוני"

"ההתגייסות הגדולה של אזרחי ישראל למאבק נגד האיום הבטחוני מוכיחה כמה חזקה החברה הזו. אבל, בלי חוסן חברתי אין חוסן ביטחוני"

צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"בעיקר בימים כאלה, של איום בטחוני מוחשי, אנחנו רואים כמה בלתי ניתן להפריד בין המצב החברתי למצב הבטחוני", אמרה סתיו שפיר באירוע ברחובות.

שפיר הוסיפה כי "העובדה היא שמערכת הבריאות בדרום קופחה במשך שנים, והממשלה הפקירה את תושבי הדרום לבתי חולים שקשה להגיע אליהם פיסית, ושלא יכולים לתת מענה לכל הצרכים. במחוז דרום מספר המיטות הנמוך ביותר בארץ ביחס לגודל האוכלוסיה, מספר הנמוך ביותר של רופאים מומחים, והוא בעל הנגישות הנמוכה ביותר לבתי חולים - והעלויות הכי גבוהות כדי להגיע אליהם".

צילום: אמיל סלמן

עוד אמרה כי "כשהתותחים רועמים, קשה להזכיר את הנושאים החברתיים, כי קודם כל אנחנו דואגים לבטחוננו. אבל כפי שהבנו מאז פרוץ המחאה, בטחוננו תלוי בחוסננו החברתי. באחדות שלנו ובחוזק שלנו כחברה.

"כפי שראינו הלילה, כשמזמנים אותנו, אנחנו מתגייסים. אבל ההתגייסות הכללית של צהל, צבא העם שלנו, תלויה בחוסן החברתי שלנו, ובחוזק הנפשי, היציבות והמוסר של כל חייל וחייל. כשמביטים בנתוני התלמידים שלנו מהשנה - אחרונים בעולם המערבי בהישגים לימודיים - אנחנו צריכים לשאול את עצמנו אם מערכת החינוך הציבורית שלנו, שהממשלה מפריטה על כל חלקיה ושהפכה תלויה אך ורק ביכולת הכלכלית של ההורים - תוכל להחזיק צבא עם נחוש ומצויין כזה גם בעוד כמה שנים".

היא הוסיפה כי "חיזוק מערכת החינוך וחיזוק ילדנו הוא יעד אסטרטגי מהמעלה הראשונה. בלי חוסן חברתי - אין חוסן בטחוני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker