גלאון: "הידרדרות ישראל בפערים המגדריים - תוצאה של מדיניות כלכלית"

יו"ר מרצ: "מרצ תדגיש את הנושאים המגדריים בקמפיין הבחירות, בפרט בתחום הכלכלי"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

"המדיניות של הממשלה הנוכחית הרעה מאוד את מצבן של הנשים בשוק התעסוקה בכך שהפריטה נתחים עצומים מהמשק והפכה מועסקים רבים, ובעיקר מועסקות, לעובדים בקבלנות.

"המדינה מעסיקה באופן קבלני מורים, אחים ואחיות ועובדים סוציאליים - תחומים שבהם מרבית המועסקים הן נשים, ודנה אותן לתת-תנאים ולשכר מחפיר."- כך הגיבה יושבת ראש מרצ מרצ, זהבה גלאון, לנתונים שהתפרסמו ב-TheMarker, לפיהם ב-6 השנים האחרונות, ישראל הידרדרה ב-21 מקומות בדירוג הפערים המגדריים העולמי.

גלאון הוסיפה כי: "לצערי, ההידרדרות כלל לא מפתיעה. במדינה שבה נשים נלחמות על זכותן לשבת בקדמת האוטובוס ושמכריחה אותן להינשא ולהתגרש אצל כהני דת לא ניתן לצפות לשוויון כלכלי. זו תוצאה של המדיניות הכלכלית הדורסנית של ממשלת נתניהו, שמקדשת את הצמיחה ואת יעד הגירעון אבל לא שואלת מי צומח".

היא הדגישה כי "מרצ פונה לקול הנשי, והיא המפלגה היחידה שמבטיחה ייצוג שווה לגברים ולנשים ברשימת מועמדיה לכנסת. גם במסגרת קמפיין הבחירות, מרצ תדגיש את הנושאים המגדריים, בפרט בתחום הכלכלי".

עוד אמרה גלאון כי "מרצ תכלול בקמפיין הבחירות נושאים כגון העלאת השכר במקצועות הטיפול - אחיות, סייעות, גננות, מורות ועובדות סוציאליות, ואת המאבק בהפרטתם של מקצועות אלו. כמו כן, מרצ תבטיח לפעול להחלת חוק שעות עבודה ומנוחה לעובדות סיעוד מהגרות עבודה, לעידוד תעסוקת נשים בכל הגילאים, כולל הכשרות מקצועיות ולהטמעת חשיבה מגדרית בחוקי פנסיה שתתבטא קודם כל בהנגשת תכנים פנסיוניים לאוכלוסיות רחבות, וגם בהפחתת דמי ניהול ובביטחון לחיסכון".

נושאים נוספים שייכללו בקמפיין: אכיפת החוק למניעת הטרדה מינית במקומות העבודה והכרה בהטרדה מינית במקומות עבודה כתאונת עבודה, השבת הקצבאות למשפחות חד הוריות ויחידניות ועידוד יציאה לעבודה באמצעות תמריצים, והרחבת מערכת מעונות היום לגיל הרך, כולל במקומות עבודה, ויישום חוק יום לימודים ארוך על מנת שיאפשר לשני בני הזוג לצאת לעבודה במשרה מלאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום