שלמה מעוז מצטרף לליכוד: "עם כל הכבוד לכחלון - אני מקצוען"

מעוז: "עשיתי לביתי והצלחתי; עכשיו אני רוצה לעזור לציבור; אני מסכים עם מדיניות נתניהו - היא דואגת גם לחלשים" ■ ח"כ נחמן שי עובר למפלגת העבודה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

הכלכלן שלמה מעוז הודיע היום על הצטרפותו לליכוד והגשת מועמדותו לרשימת הליכוד לכנסת ה-19.  מעוז אמר כי "אני רואה בהצטרפות לליכוד, בראשותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הזדמנות גדולה לעשייה משמעותית למען חיזוק כלכלת מדינת ישראל, ויצירת צדק כלכלי וחברתי אמיתי לכלל אזרחיה, ובעדיפות ראשונה - הורדת יוקר המחיה, וטיפול בשוק הדיור".

שלמה מעוזצילום: מוטי קימחי

מעוז אמר ל-TheMarker כי "פגשתי עם נתניהו עם הצטרפותי לליכוד והוא בירך אותי. אני שמח שהוא שמח על הצטרפותי לליכוד. נתניהו עשה צעדים טןבים בתחום הכלכלי ויש נושאים שיש לתקן. יש לטפל ביוקר המחייה ובמצוקת הדיור. אני אטפל גם בנושאי המקרקעין".

מדוברות הליכוד נמסר כי רה"מ נתניהו בירך על החלטתו של מעוז להתמודד ברשימת הליכוד לכנסת. נתניהו מאמין שמעוז יתרום רבות לליכוד והמדינה בשל נסיונו הרב בנושאים הכלכליים והחברתיים. נתניהו ביקש ממעוז להיות חבר בצוות 100 הימים של הליכוד כדי להביא תוכנית להפחתת יוקר המחייה בדגש מיוחד על מחירי הדיור.

מעוז סבור שיש להעמיק את המלחמה לגילוי ההון השחור. לדבריו, "יש להלחם לא רק בבעלי מקצועי שמקבלים הכנסות ולא מדווחים עליהן אלא גם בחברות שלא משלמות מס באופן חוקי".

באשר לקיצוץ הנדרש של כ-14 מיליארד שקלים בתקציב המדינה אמר מעוז כי "צריכים לעשות דיון מחודש בכל סעיפי התקציב כפי שהיה בתוכנית היצוב בשנת1985. איני פוסל פגיעה ב"פרות קדושות" ובכלל זה לקצץ בתקציב הביטחון".

מעוז סבור ש"יש לשמור על היציבות הכלכלית ועל דירוג האשראי של ישראל כי הדבר מאפשר ריבית נמוכה של הבנק המרכזי ומאפשר נגישות להון במחיר סביר . לכן, אני יחד עם הנגיד מאוד אשמח שנוכל לעבוד עם הבנק המרכזי לעשות תוכנית יצוב שתבטיח צמיחה ולא תפגע בעם כך שיותר אנשים יעבדו , ישלמו מסים וייצאו ממעגל העוני.יש להגביר את התקציבים להכשרה מקצועית".

מעוז הוסיף "אני מוותר על קריירה כדי לתרום. אני לא בא כדי לעלות בהכנסה (מהכנסת, צ"ז) אלא אצלי תהיה ירידה בהכנסה. אני רוצה לפעול למען צדק חברתי ולסייע לאתיופים, למזרחיים וגם לרוסים. יש ליצור חברה יותר שוויונית ולטפל בבריאות, חינוך, הכשרה מקצועית, ולמנוע העלאות מחירים לא מוצדקות. כמו כן יש להלחם במונופולים ובקרטלים".

מעוז, בן 66, הוא מרצה ופרשן בכיר בתחום הכלכלה והפיננסים. בוגר בית הספר לכלכלה בלונדון (LONDON SCHOOL OF ECONOMICS), כיהן כחמש שנים בתפקיד ציר כלכלי בשגרירות ישראל בלונדון, והיה היועץ הכלכלי של שר האוצר לשעבר, יצחק מודעי. שימש במשך עשר שנים בתפקיד הכלכלן הראשי בבית ההשקעות אקסלנס נשואה, ומשמש היום ככלכלן הראשי בבית ההשקעות "אלפא פלטינום" ויו"ר חברת הון ליין. משמש גם כפרשן הבכיר של התוכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10. בעבר שימש כתב לעניני כלכלה ב"הארץ".

על עזיבתו של השר משה כחלון אמר מעוז בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2: "עם כל הכבוד לכחלון, אני מקצוען. אני רוצה לעזור לאנשים לקבל דיור והכשרה מקצועית. אני מסכים עם המדיניות של נתניהו. היא דואגת גם לחלשים".

מפלגת ש"ס הגיבה על הצטרפותו של מעוז לליכוד וקבעה כי "מפלגת הליכוד ביתנו קיבלה חיזוק משמעותי למשנתם הכלכלית של מנהיגיה עם צירופו של פרופ' שלמה מעוז. ב-2005 בזמן כהונתו של ראש הממשלה כשר אוצר תמך מעוז בהתלהבות בקיצוצי קצבאות. 'על הממשלה להמשיך בתהליך המאסיבי של צמצום תשלומי הקצבאות, כפי שנתניהו החל לעשות', הוא אמר אז. מי שאינם יודעים כיצד להתחיל את החודש יכולים למצוא את ביתם רק בתנועת ש"ס שדאגה בעבר ותמשיך לדאוג למסורת ישראל ולשכבות החלשות.

ח"כ שי מצטרף לעבודה

ח"כ נחמן שי הודיע ליו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ על הצטרפותו למפלגה והתמודדותו בפריימריז הקרובים. שי החליט על הצעד בעקבות הקמת האיחוד הפוליטי בימין והצורך המידי לאחד את המרכז, ולייצב כח נגדי שיוכל לנצח. בשבוע שעבר הודיעה ח"כ נינו אבסזדה (קדימה) על הצטרפותה למפלגת העבודה.

שי אמר כי "זה הזמן לחשוב בגדול, לפעול בגדול ולאחד כוחות מתוך אחריות לאומית וערכית. מפלגת העבודה מציבה אלטרנטיבה חדה וברורה למפלגת נתניהו-ליברמן. זוהי דרך חברתית, כלכלית ומדינית שתבטיח את עתידה של מדינת ישראל כמדינת חוק, מדינה יהודית - דמוקרטית. אני מאמין ששלי יחימוביץ' היא האדם הנכון כיום להוביל את מדינת ישראל לשינויים הנדרשים, ואני תומך בה לראשות הממשלה. בכוונתי להתמודד בפרייפמריז כמו חברים אחרים ואני מאמין שחברי מפלגת העבודה ייתנו בי את אמונם כמי שיוכל לייצג אותם נאמנה בתחומים הקרובים לליבם".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ, בירכה על ההצטרפות ואמרה כי "ח"כ שי הינו מהח"כים המצטיינים בכנסת, ולאור עמדותיו בתחומים השונים היה צפוי כי ימצא בית במפלגת העבודה. ח"כ שי פעל בשנים האחרונות לקידום ישראל דמוקרטית, מתקדמת, עם שפיות מדינית. נחמן היה שותף פעיל ואפקטיבי לכמה וכמה חוקים שהעברתי ולמאבק נגד הפרטת הקרקעות ואשמח לראות אותו כחבר כנסת מטעם העבודה".

ח"כ שי, תא"ל במיל', היה דובר צה"ל בתקופת מלחמת המפרץ ומילא מגוון תפקידים בשירות הציבורי בארץ ובחו"ל ובהם מפקד גלי צה"ל, יו"ר רשות השידור ומנכ"ל משרד המדע, התרבות והספורט.

פירון מצטרף ליד עתיד

הרב שי פירון יודיע מחר על הצטרפותו לרשימת יש עתיד בראשות יאיר לפיד. פירון מכהן כראש מוסדות ישיבת פתח תקווה, כמנכ”ל תנועת “הכל חינוך" וכרב השכונה הדתית באורנית. הרב פירון הוא ממקימי עמותת 'צהר' ונמנה על הנהגתה עד היום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker