הליכוד וישראל ביתנו יקבלו 34.3 מ' ש' כמקדמה לבחירות

הריצה המשותפת של הליכוד וישראל ביתנו תגרום לכך שתקציב ההוצאות שיהיה מותר להן להוציא יהיה הגדול ביותר בין הסיעות ■ המדינה מעניקה מקדמת מימון בחירות בסך של 816 אלף שקל עבור כל ח"כ

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לנוכח הריצה המשותפת של הליכוד וישראל ביתנו בבחירות הקרובות לכנסת צפויה הרשימה המאוחדת לקבל מקדמת בחירות מהמדינה בסך 34.3 מיליון שקל. המדינה מעניקה בעת הגשת הרשימות מקדמת מימון בחירות בסך של 816 אלף שקל למפלגה עבור כל ח"כ. הרשימה המשותפת של הליכוד וישראל ביתנו מונה כיום 42 מנדטים.

יחידת מימון הבחירות עומדת כיום על 1.36 מיליון שקל לכל חבר כנסת. החישוב הסופי נעשה לאחר הבחירות כממוצע בין מספר הח"כים ברשימה בקדנציה היוצאת לבין הקדנציה החדשה. מקדמת מימון הבחירות המשולמת לסיעות לפני הבחירות היא בסך של 60% מיחידת המימון. 25% נוספים יקבלו המפלגות לאחר פרסום תוצאות הבחירות ברשומות. את היתרה, בסך 15%, הן יקבלו לאחר קבלת דו"ח מבקר המדינה על מימון הבחירות.

הריצה המשותפת של הליכוד וישראל ביתנו תגרום לכך שתקציב ההוצאות שיהיה מותר להן להוציא יהיה הגדול ביותר בין הסיעות. אם הרשימה המאוחדת תשמור על כוחה כיום בכנסת 42 מנדטים לליכוד ולישראל ביתנו אזי היא תקבל מימון בחירות של 57.6 מיליון שקל. כמו כן, מימון המפלגות השוטף בחודש שתקבל הרשימה המשותפת (בהתבסס על כוחן היום של הליכוד וישראל ביתנו) יגיע לכ-3 מיליון שקל.

נתניהו (במרכז) עם יעלון (מימין) וליברמןצילום: מיכל פתאל

לליכוד חובות של כ-13 מיליון שקל נכון לסוף 2011 ואילו באותו המועד היה לישראל ביתנו עודף של 2.4 מיליון שקל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker