פרופ' יוסי יונה מצטרף לעבודה: "הצדק החברתי עובר למגרש הפוליטי"

הפרופ' לפילוסופיה שהיה מראשי צוות המומחים המייעצים למחאה החברתית ■ יונה משמש כחבר ההנהלה של יוזמת ז'נבה ובעברו עמד בראש צוות החינוך של "הוועדה המיוחדת לפיתוח חברתי" שפעלה במשרדו של ראש הממשלה דאז, יצחק רבין

צבי זרחיה
צבי זרחיה

פרופ' יוסי יונה, מראשי צוות המומחים המייעצים למחאה החברתית, הודיע היום (ג') על התמודדותו בפריימריז למפלגת העבודה. פרופ' יונה אמר כי "זהו יום מרגש, הצדק החברתי עובר למגרש הפוליטי".

פרופ' יוסי יונה, הוא פרופ' לפילוסופיה של החינוך באוניברסיטת בן גוריון. תחומי המחקר וההוראה של יונה כוללים: התפתחות מדינת הרווחה, יסודות החינוך הליברלי, רב-תרבותיות וחינוך.

יוסי יונה נואם על בימת המחאה החברתית בהפגנות המחאה
יוסי יונה בימי המחאה החברתית

בסוף שנות השמונים נמנה יונה על מייסדי 'הפורום לצדק חברתי ולשלום' שפעל בחסות 'המרכז הבינלאומי לשלום'. בשנת 1992, עם ניצחונה של מפלגת העבודה בבחירות, עמד יונה בראש צוות החינוך של "הוועדה המיוחדת לפיתוח חברתי", שפעלה במשרדו של ראש הממשלה דאז, יצחק רבין. בנוסף, כיהן יונה כחבר במועצה הציבורית שייעצה לשרת הרווחה, אורה נמיר. יונה גם משמש כחבר ההנהלה של יוזמת ז'נבה.

בקיץ 2011 עמד בצוותא עם פרופ' אביה ספיבק, בראש הצוות ספיבק-יונה, שייעץ למחאת האוהלים. צוות זה, שהורכב מוועדות מומחים עצמאיות, הוקם כחלופה לוועדת טרכטנברג. עבודת הצוותים תועדה בספר "אפשר גם אחרת: מתווה לכינונה של חברה מתוקנת", בעריכת יונה וספיבק.

"המושג צדק חברתי הוא לא רק סיסמא, זוהי דרך חיים שבה אני צועד עוד מימי לימודי באוניברסיטה", אומר יונה. "צעד זה אינו טריוואלי, זוהי אבן דרך במסע שלי ושל חבריי למפלגת העבודה לכינונה של מדינה מתוקנת, מדינה שדואגת לרווחתו של האזרח ולא לבעלי ההון. מדינה שבה מעמד הביניים לא קורס תחת הנטל והשכבות המוחלשות לא נדחקות למעגלי העוני והמצוקה אלא זוכות לקיום בכבוד".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker