מיליונר גם בעבודה |

יו"ר JVP אראל מרגלית יתמודד בבחירות לרשימת מפלגת עבודה לכנסת

מרגלית, חבר העבודה משנת 2005, התמודד לפני כשנה בבחירות לראשות המפלגה ■ מרגלית: "דווקא כשנראה היה שמפלגת העבודה עומדת להימחק מהמפה הפוליטית, הרגשתי צורך לקחת חלק בהחייאתה"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה


יו"ר ומייסד JVP אראל מרגלית יתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה. מרגלית, ירושלמי, בן קיבוץ נען, חבר מפלגת העבודה משנת 2005, התמודד לפני כשנה בבחירות לראשות המפלגה: "כשברק עזב את המפלגה הסקרים ניבאו לנו ארבעה מנדטים בלבד. דווקא כשנראה היה שמפלגת העבודה עומדת להימחק מהמפה הפוליטית, הרגשתי צורך לקחת חלק בהחייאתה".

אראל מרגליתצילום: מוטי מילרוד

"יחד עם כמה עשרות חברים הקמנו אז את תנועת 'עבודה עכשיו', והוצאנו קריאה לכל רחבי ישראל שהמעשה הלאומי הוא להתפקד למפלגת העבודה ולהציב אותה כאלטרנטיבה לדרכו של נתניהו. תוך שנה וחצי כולנו, חברים ותיקים וחדשים, לקחנו והרמנו מפלגה מהקרשים והפכנו אותה לרלוונטית. היום, תחת הנהגתה של שלי יחימוביץ', הסקרים מנבאים לנו כעשרים מנדטים".

"במהלך החיים שלי קיבלתי הזדמנויות, ועכשיו אני רוצה ליצור הזדמנויות לכל אדם בישראל. לילדים שלנו מגיע לגדול במדינה בטוחה עם חוסן חברתי ומוסרי. זאת המחויבות החברתית, הכלכלית והמדינית שמפלגת העבודה צריכה להביא לבוחריה בבחירות הקרובות. אני ממקד את כל ניסיוני ומרצי כדי שמפלגת העבודה תוכל להוביל ולהחזיר לאזרחי ישראל את דרך התקווה".

ב-1993 הקים בירושלים קרן הון סיכון JVP – Jerusalem Venture Partners, מהקרנות המובילות בישראל ובעולם. בניהולו JVP הקימה 94 חברות, חלקן הפכו למובילות בתעשייה הישראלית והעולמית המעסיקות אלפי עובדים. ב-2005 נבחר מרגלית על-ידי עיתון העסקים "פורבס" כאחד מ-50 אנשי ההון סיכון הטובים בעולם.

בראשית שנות התשעים פעל מרגלית לצידו של ראש העיר המיתולוגי של ירושלים, טדי קולק, כאחראי על הפיתוח העסקי ברשות לפיתוח ירושלים, והיה שותף להבאתן של כ-70 חברות טכנולוגיה לבירה, שהצמיחו את תעשיית ההיי-טק בהר חוצבים, בגבעת שאול ובגן הטכנולוגי במלחה.

ב-2002 הקים עם רעייתו, דבי, את עמותת בקהילה, שמטרתה לצמצם את הפערים החברתיים בין ילדים ובני נוער בירושלים בתחומי החינוך והחברה. עד היום העמותה עבדה עם למעלה מ-22 אלף ילדים ב-5 שכונות יהודיות ובשכונה ערבית בירושלים.

ב-2003, בשיאה של האינתיפאדה השנייה, הקים את תיאטרון המעבדה, כיום: זאפה במעבדה, מרכז תוסס ושוקק חיים בלב ליבה של הבירה. המקום נועד לאפשר לקהילת האמנים, המוזיקאים והצעירים בירושלים מקום ליצירה אמנותית ומוסיקלית. ב-2007 הקים את רובע המדיה במתחם הרכבת הישנה בירושלים, בו עובדים כ-300 מהנדסים, אמנים, אנשי קולנוע ויזמים חברתיים. מרגלית מתגורר בירושלים, נשוי לדבי, ציירת ופעילה חברתית, ואב לשלוש בנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker