עתירה נגד משרד החינוך: לעצור העברת כספים לרשויות מבוססות

"שר החינוך אינו מבצע את החובה המוטלת עליו - הוא מפלה לרעה תלמידים מרקע חלש", טוען ראש עיריית אור יהודה לשעבר, עו"ד יצחק בוקובזה, בעתירה לעליון ודורש לעכב העברה של כ-300 מיליון שקל מתקציב החינוך לרשויות המבוססות

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

ועדת החינוך של הכנסת תדון היום (א') בתקציב משרד החינוך לשנת הלימודים הנוכחית. הוועדה מקיימת מדי שנה, עם תחילת הלימודים, דיון בשיעור השתתפות המדינה והרשויות המקומיות בתקצוב מערכת החינוך, על פי חוק חינוך חובה. שר החינוך, גדעון סער, צפוי להציג את תקציב המשרד המועבר לרשויות המקומיות, ואת שיעור התוספת הנדרשת מהרשויות המקומיות על פי מעמדן הכלכלי-חברתי. עם זאת, בדיון לא ייחשפו נתונים פרטניים לגבי כל רשות.

הדיון, שאמור לחתום את דיוני ועדת החינוך בכנסת הנוכחית, צפוי להיות סוער במיוחד, לאור עתירה שהגיש ראש עיריית אור יהודה לשעבר, עו"ד יצחק בוקובזה, נגד משרד החינוך. בעתירה, שהוגשה לבית המשפט העליון, דורש בוקבזה לחשוף נתונים מפורטים על התיקצוב של המדינה ושל הרשויות המקומיות, על התקציב שמעביר המשרד לכל רשות בנפרד ועל התיקצוב המשלים של הרשויות למערכות החינוך העירוניות. בוקבזה דורש בעתירה לעכב העברה של 3% - שהם כ-300 מיליון שקל - מתקציב החינוך לרשויות המבוססות בישראל.

שר החינוך גדעון סערצילום: אוליבייה פיטוסי

לפי העתירה, תלמיד מרקע כלכלי מבוסס מתוקצב בשיעור גבוה יותר מאשר תלמידים מרקע מוחלש. "שר החינוך אינו מבצע את החובה המוטלת עליו על פי חוק - לקיים מערכת חינוך שמאפשרת הזדמנות שווה בין כלל התלמידים במערכת. ולא זו בלבד שמשרד החינוך אינו מאזן ומשלים לחלשים, אלא שהוא מפלה לרעה תלמידים מרקע חלש", אמר בוקובזה.

בנוסף, בעתירה מציין בוקובזה כי סער הפר את החוק המורה להיוועץ בצו החינוך עם ועדת החינוך של הכנסת, ועשה זאת חודש לאחר תחילת הלימודים "באיחור רב ובדרכים חמקמקות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker