שטרסלר עונה ליחימוביץ': בולשוויקית מהזן הישן

היא בטוחה שהיא טובה יותר מכולנו; לכן היא גם מסרבת להופיע בפאנלים עם שאר בני תמותה, אלא מתנה שתדבר לבד לאחר שכולם יירדו מהבמה, כי המלכה מדברת

נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים628

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', לא יכולה להיות מנהיגה. לאבד כך את העשתונות בראיון טלוויזיה? מה יקרה אם היא תידרש להחלטות חשובות שדורשות קור רוח? גם אז תאבד את הראש?

עורכי TheMarker שראו את עוצמת התגובות ברשתות החברתיות לעימות הקצר שהיה בינינו שלשום בתוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2, ביקשו ממנה וממני לכתוב טור על האירוע. אני הסכמתי. יחימוביץ' סירבה.

זה כל כך אופייני להתנהגות הארוגנטית שלה. היא בטוחה שהיא טובה יותר מכולנו. לכן היא גם מסרבת להופיע בפאנלים עם שאר בני תמותה, אלא מתנה שתדבר לבד לאחר שכולם יירדו מהבמה, כי המלכה מדברת. היא גם מציבה תנאים לראיונות, ומה פתאום שתגיב ב-TheMarker ליד איזה עיתונאי.

לפני הסיבוב הקובע של הפריימריס בעבודה, בספטמבר 2011, ניסה העיתונאי ירון דקל לראיין בקול ישראל את יחימוביץ' ועמיר פרץ. פרץ הסכים. יחימוביץ' היתנתה זאת בכך שהיא תדבר אחרונה, אחרי פרץ. דקל סירב, ויחימוביץ' לא עלתה לשידור.

כאשר הראיון עמה ב"אולפן שישי" הסתיים, פנה אלי המנחה דני קושמרו לתגובה. העלתי כמה נושאים בקצרה, כדי להוכיח שהיא לא מגינה על האזרחים, למרות שטענה כך בראיון.

סיפרתי על כך שהיא תמכה בכנסת בבקשה של נוחי דנקנר לחזק את מונופול המלט שלו, נשר, על ידי צירוף חברת הנסון-בטון. ח"כ חיים אורון, אז יו"ר מרצ, סוציאליסט אמיתי, התנגד לעסקה. הוא הבין שחיזוק המונופול יעלה את מחירי המלט ומחירי הדירות. אבל יחימוביץ' תמכה בדנקנר. היא רצתה רק דבר אחד: לתמוך בוועד החזק של נשר. באותו דיון בכנסת אמרה: "מונופול זה לא תמיד רע". איזה חוסר הבנה.

המשכתי וסיפרתי על התנגדותה למחאת הקוטג'. מבחינתה, שכולנו נשלם 7.3 שקלים עבור קוטג' ואף יותר, העיקר שהיא תקבל את תמיכת הוועד של תנובה. לא אכפת לה אפילו שקרן איפקס, ששולטת בתנובה, תמשיך להרוויח מיליונים רבים על חשבון האזרחים.

אחר כך סיפרתי על התנגדותה למבצע "עוף בשקל" של רמי לוי, כי מבחינתה גם אין בעיה שכולנו נשלם 20 שקל לק"ג עוף.

המשכתי ואמרתי שהיא משרתת את הוועדים הגדולים במשק, ולא את האזרחים. אנחנו משלמים בעצם "מס חשמל", "מס רשות הנמלים", "מס רשות שדות התעופה" ו"מס בנקים". צריך להבין שברגע שיש 2,000 עובדים מיותרים בחברת החשמל, אז האזרחים כולם, כולל הכי חלשים, משלמים את זה דרך החוב האדיר של חברת החשמל - 63 מיליארד שקל, שהמדינה תיאלץ יום אחד להחזיר מהתקציב או דרך העלאת תעריפים דרמטית.

צריך גם להבין שאנחנו משלמים יותר עבור כל המוצרים במשק עקב העיצומים האינסופיים בנמלי ישראל, ומשלמים יותר ריבית ועמלות, עקב עודף כוח האדם בבנקים.

ההגנה על הוועדים הגדולים ועל הקביעות הטוטאלית במגזר הציבורי והמונופוליסטי, היא מהות הסוציאליזם המיושן של יחימוביץ'. היא תומכת בהכי חזקים, בהכי מקושרים, בהכי מונופוליסטים ובבעלי המשכורות הגבוהות, על חשבון כל האזרחים שמקבלים שירות גרוע ונאלצים לשלם מסים אדירים כדי לממן את הוועדים האלה.

במלים אקטואליות: יחימוביץ' בעד המודל היווני שקרס והתמוטט, לעומת המודל השוודי שמקדש את התחרותיות ואת הגמישות בשוק העבודה, תוך כדי מתן הכשרה מקצועית לכל מפוטר.

בסיום תגובתי הצלחתי להכניס עוד שתי מלים על כך שהיא תומכת בחרדים ובהתנחלויות, שגם זה בא על חשבון מי שעובד ומשלם מסים, ועל חשבון עיירות הפיתוח.

במקום לענות על הנושאים הענייניים האלה, בחרה יחימוביץ' בשיטה הבולשווקית של סתימת פיות. היא לא ענתה לאף אחת מהנקודות שהעלתי, אלא תקפה אותי באופן אישי על "שכרי השמן". כאשר שאלתי אותה מאין היא יודעת כמה אני מרוויח, ענתה: "אני יודעת". זה שקר גס. היא לא יודעת כלום. אבל זו השיטה הבולשוויקית: לא לענות לעניין, לתקוף אישית ולשקר.

במחשבה נוספת, אם שני מעבידים פרטיים מוכנים לשלם לי "שכר שמן" לפי דבריה, אז אולי אני שווה זאת? אולי אני אומר דברי טעם? הרי בשוק הפרטי והתחרותי לא משלמים לאף אחד עקב עיניו היפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker