8.4 מיליארד סיבות ללכת לקלפי: מאחורי הקלעים של דהירת נתניהו לבחירות

בזמן שנתניהו דוהר לבחירות הוא לא סופר אף אחד - וכבר התחיל במשחק ההאשמות ■ המטרה שלו היא להעלות את שותפיו לממשלה על עצים שלא יוכלו לרדת מהם - כדי שיוכל להאשימם בסופו של יום בפיזור הכנסת

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין נתניהו עם עיתונאים בביקור בשדרות ב—2009. לשם משבח את כישוריו וגם מזלזל בהם
בנימין נתניהו עם עיתונאים בביקור בשדרות ב-2009צילום: טס שפלן

ביום שלישי האחרון זומנו שר הכלכלה, עמיר פרץ, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה החלופי, הוד בצר, לדיון עם בכירי משרד האוצר. המטרה – הצגה של תוכנית הסיוע הכלכלית למשק בהיקף של 8.4 מיליארד שקל. התוכנית מהווה חלק מהתוכנית הכלכלית המורחבת להזרמה של 81.5 מיליארד שקל במשק, שאושרה בסוף אפריל. מי שרוצה להבין את הדרך בה נערך הדיון הזה יצטרך להחליט לאיזה צד הוא מאמין.

מבחינת פרץ וכחול לבן – תוכן הדיון היה מפתיע. בעוד שפרץ ובצר הגיעו לדיון שנועד לעסוק בהכנת התוכנית ביחד כדי לקבל החלטה משותפת בנוגע לדרך בה ייעשה שימוש בכסף – ישראל כ"ץ ומשרד האוצר הגיעו עם תוכנית מוכנה מראש שכל שנותר להם לעשות הוא רק לאשר אותה. לטענתם, נושאים החשובים למשרד הכלכלה כמו העברת כספים לרשות לחדשנות או עידוד תעסוקה בפריון גבוה לא נכללו בה. מבחינת פרץ ובצר התוכנית שהוצגה היתה בסיס למו"מ.

בהמשך השבוע נערכה פגישה נוספת בין הצדדים. אלא שאף שמבחינת כחול לבן הדיון לא הסתיים - ביום חמישי בערב כבר הפיץ משרד האוצר את התוכנית שתעלה לדיון בישיבת הממשלה. עבור בכירי המפלגה היתה זו הוכחה נוספת לכך שהליכוד מנחית עליה את תוכניותיו מבלי להיוועץ עימה.

שר האוצר ישראל כ"ץצילום: אמיל סלמן

לא כך ראו את הדברים כ"ץ ובכירי משרד האוצר. מבחינתם - אחרי שהתוכנית הוכנה בהשקעה של מאות שעות עבודה באוצר – שני הדיונים שנערכו מול כחול לבן היו מספקים ודי היה בשינויים המינוריים שהוכנסו בה בהיקף של כמה עשרות מיליוני שקלים, כדי להגדירה כתוכנית שהוכנה יחד עם השותף הקואליציוני של הליכוד.

באוצר לא מצליחים להתמודד עם הממשלה הדו-ראשית המובילה את ישראל בימים אלו. תוכנית האצה כלכלית כמו זו שהיתה אמורה להיות מוצגת היום (א') מגובשת בעשרות ישיבות פנימיות במשרד. כל תוכנית שכזו – לאחר גיבושה – מוצגת בפני מי שרואה עצמו גם כשר העל לנושאי כלכלה – בנימין נתניהו, ועוברת מקצה שיפורים בעקבות הערותיו. הרעיון לפיו בשלב הזה יתחילו הדיונים מול הצד השני בקואליציה לא קביל מבחינתם.

האירועים סביב אישור התוכנית הציפו את אי התפקוד של הממשלה הנוכחית. כחול לבן אינה מהווה גורם בעל משמעות כלכלית בממשלה הנוכחית. ראש הממשלה ושר האוצר שואפים להוביל את המדיניות הכלכלית באופן עצמאי. הם אינם מתייעצים עם שותפיהם הקואליצוניים לפני שהם מכריזים על תוכניות סיוע בהיקף של מיליארדי שקלים. במקרה הטוב הם מוכנים לעדכן את התוכניות המוכנות בתוספת של כמה עשרות מליוני שקלים כדי לרצות את כחול לבן. אין חדש בכך שכחול לבן מגיעה לדיונים וישיבות ממשלה כדי לגלות תוכניות מוכנות שהיא מתבקשת לאשר.

שר הכלכלה, עמיר פרץצילום: מוטי מילרוד

גם במקרה הנוכחי כחול לבן היתה מוכנה אולי לקבל את תוכנית הסיוע שהוכנה מעל ראשה - אילו לא היתה מתווספת לבעיה זו גם סוגיית אי אישור תקנון עבודת הממשלה, האמור לקבע את עיקרון הפריטטיות (קבלת החלטות שוויונית) בין כחול לבן לבין הליכוד. שלא במקרה, בליכוד לא מסכימים להעלות את התקנון הזה להצבעת ממשלה. במקרה הזה ניצבת כמכשלה בדרך לאישור התקנון העובדה שכל שנתניהו רואה לנגד עיניו בימים זו מערכת בחירות נוספת. נתניהו כבר נמצא בשלב משחק ההאשמות – המטרה שלו היא להעלות את שותפיו לממשלה על עצים שהם לא יוכלו לרדת מהם כדי שיוכל להאשימם בסופו של יום בפיזור הכנסת.

הציבור משלם את המחיר על חוסר היכולת של הליכוד לקיים הסכמים שנחתמו רק לפני חודשיים. במקרה הנוכחי מדובר בין היתר על 80 מיליון שקל שהיו אמורים להיות מועברים לעולים חדשים, על 200 מיליון שקל לסיוע לרשויות מקומיות מוחלשות, על פרויקטים לחלוקת מזון לקשישים הנסמכים על רשויות הרווחה, על מענקי הסתגלות למעונות יום – ועוד רשימה ארוכה של יעדים שהכסף היה אמור לעבור אליהם. בקצרה, סיוע ל-8.5 מיליון אזרחים ישראלים שהממשלה הנוכחית לא סופרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker