חגי עמית
חגי עמית

"אנחנו בקרב היאבקות במשקל כבד בביורוקרטיה הישראלית. יש בירוקרטיה כרונית במערכת", הכריז ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאומו ביום חמישי, בעת שהציג את תוכנית הסיוע הכלכלית החדשה שנועדה להתמודד עם צעדי הסגר שהושתו על המשק — "התגברנו על מכשולים ביורוקרטים בלתי אפשריים", הודיע, במאמציו לסמן כתובת חדשה לזעמם של העצמאים במשק הישראלי המאיימים לזעזע את שלטונו.

קשה להבין מה נתניהו מנסה להשיג במהלך הזה. האם הוא אכן מאמין שהסאונדמן או בעל הבר שהכנסתם נעלמה בחודשים האחרונים, יעלו למשרדי רשות המיסים בירושלים ויצעקו על כמה עשרות פקידים? קשה להאמין בכך. מה שבטוח, נתניהו חוטא למציאות ומנסה להטעות את הציבור. בכל פעם שהוגשה לאישור הממשלה תוכנית סיוע לנפגעי הקורונה, כינס נתניהו מסיבת עיתונאים שבה הכריז באופן אישי על הכסף שיחלק להמונים.

לפיכך, נתניהו הוא מי שאחראי לקריטריונים. נכון, תהליך העברת המענקים מהממשלה לעצמאים לא עבד חלק: תשובות שקיבלו עצמאים באתר רשות המיסים במהלך הפעימה הראשונה, לא היו מדוייקות; בפעימה השנייה, אתר רשות המיסים התקשה לעמוד בעומס הפניות. אבל בשורה התחתונה, העצמאים שלא אושרו לקבלת מענקים, הם אלו שלא עמדו בקריטריונים הנוגעים להיקף הפגיעה הנדרש במחזור.

נתניהו רוצה שעצמאים שנמצאים במצוקה כלכלית, יחשבו שהוא רצה לתת להם כסף — אבל הכסף הזה נתקע אי שם במחשבי רשות המיסים. המציאות שונה. שיעור הישראלים שהיו אמורים לקבל סיוע ולא קיבלו אותו בגלל ביורוקרטיה, הוא שולי. לפי נתוני רשות המסים, 425 אלף בקשות קיבלו מענה עד כה. בכל הפעימות, 90% מהעצמאים אשר הגישו בקשות קיבלו סיוע. אחרים קיבלו מקדמות עד בירור זכאותם.

הניסיון הפוליטי הנואל של נתניהו להאשים את פקידי האוצר במצב הכלכלי במשק, גולש גם למערכת היחסים בין נתניהו לבין שר האוצר שלו, ישראל כ"ץ. הגיבוי שמעניק כ"ץ עד כה לבכירי משרדו — ובראשם ראש אגף התקציבים, שאול מרידור — הוא שהוליד השבוע את הפנית העורף של ראש הממשלה אליו, והפנייה לח"כ ניר ברקת כדי שיציג תוכנית כלכלית עצמאית משלו.

לשרוד את הקיץ

התוכנית עליה הכריז נתניהו בחמישי, הוצגה כתוכנית סיוע בהיקף של 75 מיליארד שקלים, אבל בפועל הינה בגדר הבטחה רעיונית. היקפה הכספי ייקבע על בסיס השתלשלות העניינים במשק.

בנוסף, כדאי לשים לכך שבעימות מול כחול לבן, נתניהו אולי מתעקש על תקציב חד־שנתי (ל–2020), אבל תוכנית הסיוע למשק שהוצגה ביום חמישי היא דו־שנתית. היא תקפה עד יוני 2021 וחלקה יועמס על תקציב השנה הבאה. היה יכול להיות קל יותר לממש אותה בתקציב דו־שנתי.

כחול לבן צפויה לוותר לנתניהו בקרב על התקציב החד־שנתי. המשבר הכלכלי דורש תקציב מיידי, וקרב ההתשה שניהל נגדם נתניהו בסוגיה מביא לכך שלא נותר זמן להעברה של תקציב דו־שנתי עד הדדליין שניתן לכך בהסכם הקואליציוני (סוף אוגוסט).

שר האוצר, ישראל כ"ץצילום: אמיל סלמן

בחדרים סגורים מבקרים בכירי כחול לבן את הליכוד על שהוא בוחר לשלוף תכניות כלכליות מהירות במקום להתמודד עם המשבר לטווח הארוך. עם זאת, באופן גלוי, איש במערכת הפוליטית — קואליציה או אופוזיציה — אינו יכול להרשות לעצמו לבקר תוכנית שנועדה לסייע לאזרחים.

בדיוק כמו בהתמודדות הבריאותית עם הקורונה, גם ברמה הכלכלית, מגיבה הממשלה באמצעות חסמי עורקים ופלסטרים — ולא באמצעות חשיבה לטווח ארוך. בתוכנית הכלכלית שכחול לבן מבקשת לשלב בחוק ההסדרים, מופיעה דרישה למנגנון דמי אבטלה לעצמאים. מהלך זה יסייע לא רק בתקופת הקורונה אלא גם אחריה. בתוכנית מופיעה גם דרישה לחינוך חינם עד גיל 3 — מהלך שיסייע להורים צעירים לצאת לעבודה.

אבל הממשלה הנוכחית אינה עוסקת בתוכניות כחול לבן, אלא בלשרוד את הקיץ. השאלה מה תהיה ההשלכה ארוכת הטווח של התנהלות הממשלה בשנה הנוכחית, אינה עומדת על הפרק. יש לכך סיבה פוליטית. נתניהו חושב לטווח הקצר. יש סיכוי טוב שבשנים הבאות — בהן המסים של אזרחי ישראל יצטרכו לממן את הבור התקציבי הנפתח בימים אלו — יעמוד מישהו אחר בראשות הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker