האם ליברמן והמפלגות הערביות יתגייסו נגד כץ כפי שתיכננו נגד נתניהו?

החלטת ראש הממשלה למשוך את בקשתו לחסינות הותירה את חיים כץ לבדו במערכה ■ עכשיו כץ הוא שיספוג את אש הקמפיין נגד החסינות, אך האם הוא עוד עלול להרוויח מכך?

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים כץ
חיים כץצילום: אוליבייה פיטוסי

החלטתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למשוך היום (שלישי) את בקשתו לחסינות מהכנסת הותירה את ח"כ חיים כץ לבדו במערכה. הדיון בבקשת החסינות שלו צפוי להתחיל ביום חמישי. אך עתה כץ, ולא נתניהו, הוא שיספוג את אש הקמפיין של כחול לבן, כשיחל הדיון בעניינו.

עם זאת, כץ לא נבהל מהחלטתו של נתניהו לסגת מהבקשה. עורכי דינו סבורים שהוא ונתניהו אינם נמצאים באותה סירה משפטית. הוא אינו מושך את בקשתו לחסינות, משום שהוא מאמין כי די בכך שהמקרה שבגינו הוא מואשם נעשה כחלק מעבודתו הפרלמנטרית על מנת שתוענק לו חסינות מהותית.

במקביל, בסביבתו מקווים כי הקואליציה שהתכוננה להילחם נגד חסינותו של נתניהו – וכללה את המפלגות הערביות, מחנה המרכז שמאל וישראל ביתנו – לא תפגין את אותה לכידות בנוגע להצבעה נגד בקשתו. בפרט, מקווים שם שהמפלגות הערביות וישראל ביתנו לא יפעלו באותה מידה של לוחמנות, כפי שהן תיכננו נגד בקשת נתניהו.

לכץ, שועל פוליטי ותיק, יש מהלכים פוליטיים עמוקים בכנסת שיוכלו לסייע לו. כמו כן, הח"כים של הליכוד אינם צפויים להחרים את הדיון בעניינו, כפי שהם תיכננו לעשות במקרה של נתניהו. יוצא כי דווקא הניתוק מהמקרה של נתניהו עשוי לסייע לו.

כץ מואשם בעבירות מרמה והפרת אמונים. בבסיס החשדות נגדו עומדת מערכת היחסים בינו לבין מוטי בן ארי, מי ששימש יועצו הפיננסי של טייקון הגז קובי מיימון. על פי החשד בין 2010 ל-2015 בן ארי סיפק לכץ הנחיות לניהול תיק ההשקעות שלו, אלה נגעו גם לסחר במניות החברות שבשליטת מימון. ה"טיפים" הללו הניבו לכץ רווח של מליוני שקלים – ובתמורה הוא פעל להעביר הצעת חוק שבן ארי ביקש לקדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker