הנאמנות לא משתלמת: המנכ"ל המקורב של כ"ץ לא יחזור למשרד התחבורה

קובי בליטשטיין מונה על ידי שר האוצר לשעבר לראש מטה התשתיות באוצר - אך הממשלה החליטה השבוע על סגירת המטה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האוצר ישראל כ"ץ
נתי טוקר

קובי בליטשטיין, לשעבר ממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר, יעזוב את השירות הציבורי ולא יוכל לחזור לתפקידו במשרד התחבורה. בליטשטיין, שהיה מקורב לשר האוצר הקודם, ישראל כ"ץ, מונה על ידו לראש מטה התשתיות במשרד האוצר - אך הממשלה החליטה השבוע על סגירת המטה.

בהתאם להחלטת שר האוצר, אביגדור ליברמן, לסגור את מטה התשתיות בשל כפילויות, הממשלה החליטה השבוע על סגירת המטה, שבו עבדו 15 עובדים. בעקבות כך בליטשטיין לא יוכל לחזור למשרד התחבורה, משום שהתפקיד שאייש לא נשמר לו. הרקע למהלך הוא בין השאר מתיחות חריפה בין מנכ"ל האוצר הנוכחי, רם בלינקוב, לבין בליטשטיין, סביב תפקידו של בלינקוב כיו"ר נת"ע.

בליטשטיין, איש צבא בעברו, כיהן כסמנכ"ל במשרד התחבורה החל ב-2013, וב-2016 עבר לתפקיד משנה למנכ"ל במשרד - שם היה איש אמונו של שר התחבורה לשעבר כ"ץ. באוגוסט 2020, כשכ"ץ היה שר האוצר, מונה בליטשטיין במשרת אמון לראש מטה התשתיות במשרד - מטה שאמור היה להוביל את פרויקטי התשתיות של ישראל.

בפועל, מטה התשתיות כמעט לא עשה דבר. ב-TheMarker פורסם כי המטה שימש גם כר נרחב למינויים פוליטיים של כ"ץ עצמו. כך, שני קבלני קולות מהליכוד, שאין להם שום היכרות מוקדמת עם תחום התשתיות - אחד מהם הוא רב בישיבה - מונו על ידי בליטשטיין ליועציו, כדי לשרת את הצרכים הפוליטיים של השר.

נאמנותו של בליטשטיין לכ"ץ סייעה לו גם להתמנות בהמשך למלא מקום מנכ"ל האוצר, אחרי שכ"ץ סירב להאריך את כהונתו בתפקיד של ראש רשות המסים, ערן יעקב. בכירים בהנהלת האוצר מתחו ביקורת חריפה על המהלך הזה, וטענו כי הוא נועד לפגוע בדרגים המקצועיים באוצר. גם בתפקיד זה המשיך בליטשטיין לספק לכ"ץ מינויים פוליטיים, ובין השאר פיטר עובדים בלשכתו כדי לקדם מינויים שתאמו  את צרכיו הפוליטיים של כ"ץ. 

קובי בליטשטייןצילום: ששון תירם

פעילות נוספת שליברמן החליט לסגור היא מטה ההכשרות שהקים כ"ץ במשרד האוצר. בשלב זה הוחלט כי המינהלת תעבור לזרוע העבודה, שבעצמה עברה למשרד הכלכלה. בראש מינהלת ההכשרות עומדת ד"ר איריס נחמיה, והיו בה חמישה תקנים. בשלב זה טרם הוחלט כיצד באיזו מתכונת תמשיך לפעול המינהלת כדי לא ליצור כפילויות, ומה יהיה עתיד כוח האדם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker