דו"ח המבקר |

"רציף הדלק מסכן את הסביבה הימית ואת תושבי חיפה"

המבקר: "בשל חילוקי הדעות לא בוצע סקר סיכונים, ולפיכך אין לאף גורם מידע מלא על מצב הנכסים בנמלים ועל מידת עמידותם ברעידת אדמה"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמל חיפה, באפריל
נמל חיפה, באפרילצילום: רמי שלוש
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

רציף הדלק בנמל חיפה שמשמש לשינוע דלק עבור לקוחות הנמל, נמצא על רציף שהוקם בתקופת המנדט הבריטי. לנוכח מיקומו של הרציף בסמוך לשבר יגור, לא מן הנמנע כי ייפגע ברעידת אדמה. ב–2011–2015 ביצעה בו הבעלים, חברת נמלי ישראל (חנ"י), חיזוקים שונים — אך לאור גילו ומצבו טוען מבקר המדינה כי יש צורך בבחינה נוספת של רמת עמידותו בשל חשש מנזק כבד לתשתיות וכן מזיהום מי הים. פגיעה ממשית צפויה גם באספקת הדלקים לצריכת המשק.

על אף העובדה שרציף הדלק רעוע, בשלב זה מעכבת חנ"י הקמת רציף דלק בנמל החדש הנבנה בחיפה. המשרד להגנת הסביבה טוען כי יש צורך בטיפול ברציף הדלק, וכי הוא תומך בהעברת רציף הדלק לנמל החדש. חנ"י ציינה בתשובתה למבקר כי על אף שאין התקדמות באישור התוכניות לרציף הדלק בנמל החדש — היא שריינה שטח לשינוי עתידי כזה ואף הכינה תשתיות. הצהרה זאת אינה מניחה את דעת משרד התחבורה, שם גורסים כי רציף הדלק הנוכחי מסכן את הסביבה הימית ואת ריכוזי האוכלוסייה בעיר התחתית בחיפה שבסמוך אליו. לדעת המשרד, אין מקום לתיקון הרציף אלא רק להריסתו המוחלטת ובנייתו מחדש.

על פי הדו"ח, מתשובות הגופים הרלוונטיים עולה הסכמה עקרונית בדבר הצורך בהעברת פעילותו של רציף הדלק לשטחו של הנמל החדש, אולם כל גוף מגלגל לפתחו של האחר את האחריות לעיכוב בקידום נושא זה. מן הראוי שהגורמים הנוגעים בעניין זה, ובהם משרד התחבורה ומשרד האנרגיה, יבחנו סוגיה זו בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, עיריית חיפה והוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ויפעלו לקידום פתרון ארוך טווח להפעלת רציף דלק שיהיה עמיד ברעידות אדמה.

מחלוקת קשה בין חנ"י, הנמלים ומשרד התחבורה מונעת גם בדיקה של עמידות המבנים שבנמלים. בעוד החברות פנו לחנ"י כמה פעמים בבקשה לבצע סקר סיכונים לבחינת עמידותם של מבנים, מתקנים ותשתיות ברעידת אדמה, טוענת חנ"י — בגיבוי משרד התחבורה — כי מדובר בפעולה שהנמלים אמורים לבצע בעצמם. הנמלים לא מקבלים את עמדת המשרד. על פי המבקר, "בשל חילוקי הדעות לא בוצע סקר סיכונים, ולפיכך אין לאף גורם מידע מלא על מצב הנכסים בנמלים ועל מידת עמידותם ברעידת אדמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו