דו"ח המבקר |

מינויים תמוהים לבעלי תפקידים בפארק אריאל שרון

הליך המיון הראשוני למשרת מזכיר החברה בוצע, לדברי המבקר, באמצעות 30 שיחות בלבד שבאמצעותן מוינו 500 מועמדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מינויים תמוהים, התערבות של יו"ר הדירקטוריון לשעבר בבחירת בעלי תפקידים בחברה, ומדיניות שלא יושמה הם בין הליקויים שמצא מבקר המדינה בחברת פארק אריאל שרון, המנהלת את מה שהיה הר הזבל חירייה וסביבתו, מדרום־מזרח לתל אביב.

המבקר מצא כי דירקטוריון החברה לא אויש במלואו בשנים האחרונות, ואין לו יו"ר ממארס 2013. מועצה בת 26 חברים, שאמורה היתה ללוות את פעילות החברה, לא אוישה כלל. רק ב-2011, כחמש שנים לאחר הקמת החברה, הוחל בגיבוש תוכנית אסטרטגית לקידום הפרויקט, מבלי לתת את הדעת על כך שהיא מנוגדת לתוכנית המתאר המחוזית. עד למועד סיום הביקורת לא קיבלה התוכנית את אישור השר להגנת הסביבה.

לדו"ח המלא של מבקר המדינה לחצו כאן

גם בגיוס כוח אדם פעלה הבחרה בצורה תמוהה: הליך המיון הראשוני למשרת מזכיר החברה בוצע, לדברי המבקר, באמצעות 30 שיחות בלבד שבאמצעותן מוינו 500 מועמדים. לבסוף נבחר מועמד שחברת ההשמה נתנה לו ציון נמוך מזה של שתי המועמדות האחרות שהגיעו לשלב הסופי, בלי שפורטו השיקולים הרלוונטיים והנימוקים לכך.

*****צילום: אלבטרוס / פארק ארי

ביוני 2012 קיימה החברה תחרות אדריכלים לתכנון גשר בפארק. ועדת בחירה בראשות יו"ר הדירקטוריון דאז קיימה שתי ישיבות, ומשלא בחרה בזוכה, החליט יו"ר הדירקטוריון להעביר את ההכרעה לדירקטוריון, שבחר בהצעה הזוכה ואף שילם את הפרסים בעד שלוש ההצעות שזכו במקומות הראשונים. מאוחר יותר התברר כי ההצעה הזוכה לא עמדה בתנאי מידות הגשר, ועל כן הגשר לא נבנה, והחברה הוציאה כספים לשווא.

מפארק אריאל שרון נמסר כי "חברת פארק אריאל שרון אמונה על שיקום המפגע הסביבתי המשמעותי במדינה והפיכתו לריאה ירוקה ולפארק המטרופוליני הגדול במזה"ת. הנהלת החברה מאמצת את דו"ח מבקר המדינה וסבורה כי ממצאיו הינם חיוניים להמשך הפעילות השוטפת והחשובה של הפארק וכי יישום המסקנות, כפי שבאות לידי ביטוי על ידי המבקר, יוביל להמשך מימוש חזון הקמת הפארק והפיכתו ממפגע סביבתי למשאב חברתי ולאומי. בכלל זה, החברה גיבשה נהלים מוסכמים לקליטת כוח אדם, ביצעה סקר סיכונים והעבירה באמצעות השר להגנת הסביבה את התוכנית האסטרטגית הרב-שנתית לאישור הממשלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"