דו"ח המבקר |

מתוך 70 גשרים בסיכון — רק שלושה חוזקו

משרד התחבורה לא קידם גיבוש תקן אחיד או הנחיות אחידות לבדיקת עמידותם של גשרים ברעידות אדמה ולאופן חיזוקם ■ למשרד גם אין מיפוי שלם של תשתיות תחבורה, לרבות גשרים

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: עופר וקנין
חגי עמית

מבין יותר מ–70 גשרים ברמות סיכון סיסמי גבוהות, חוזקו שלושה גשרים בלבד — כך נכתב בדו"ח מבקר המדינה בנושא רעידות אדמה.

בהיעדר תקן ישראלי מחייב לחיזוק גשרים מפני רעידות אדמה, פעלה חברת נתיבי ישראל (נת"י), האחראית לתכנונה, לפיתוחה ולתחזוקתה של רשת הכבישים הבין־עירונית במדינה, לגבש מתווה לבדיקה תכנונית וקבלת החלטה על הגשרים הטעונים חיזוק שבאחריותה. בנוסף לגשרים שבאחריות נת"י, יש דרכים וגשרים שנמצאים באחריותן של רשויות מקומיות ושל חברות תשתית אחרות, אך משרד התחבורה לא קידם גיבוש תקן אחיד או הנחיות אחידות לבדיקת עמידותם ברעידות אדמה ולאופן חיזוקם.

בנוסף לכך, למשרד התחבורה אין מיפוי שלם ומקיף של תשתיות התחבורה, לרבות הגשרים בערים וברשויות המקומיות, בדומה למיפויין של תשתיות הדרכים שבאחריות נת"י. בהיעדר מיפוי מלא, משרד התחבורה והרשויות המקומיות אינם יכולים לקבל החלטה מושכלת בדבר המשאבים הנדרשים לחיזוקן של תשתיות הדרכים העירוניות, כדי למנוע פגיעה בהן ברעידת אדמה, העלולה לסכן חיי אדם ולפגוע ברציפות התפקודית ובאפשרות התנועה ברחבי הערים אל מוסדות חיוניים ואל מוקדי אסון.

חגי עמית

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker