על הגב של תקציב הקורונה: תמריצים לעסקים קטנים שישקיעו בדיגיטציה

הסוכנות לעסקים קטנים תתחיל לשלם מענקים בסך 130 מיליון שקל ■ עסקים שישקיעו במעבר למסחר מקוון ובהתאמה לדרישות התו הסגול יקבלו עד 5,000 שקל, ועסקים שיתחברו לתשתית סיבים אופטיים ויעברו לסליקה בתקן EMV יוכלו לקבל מענקים נוספים

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קניות באינטרנט
מענק בסכום של עד כ-5,000 מיועד לעסקים שישקיעו במעבר למסחר מקוון צילום: Michael Nagle / בלומברג
אבי וקסמן
אבי וקסמן

הסוכנות לעסקים קטנים תתחיל להעניק בימים הקרובים אישורי זכאות למענקים היועדים לעסקים שישקיעו בשיפור התחרותיות שלהם ובדיגיטציה – כך הודיעו היום (חמישי) משרדי האוצר והכלכלה. התקציב שהוקצה למענקים מסתכם ב-130 מיליון שקל.

שר הכלכלה עמיר פרץצילום: דניאל בר און

המענקים הם חלק מהתוכנית הכלכלית של משרד האוצר להתמודדות עם משבר הקורונה, והתקציב בעבורם שוריין במסגרת תקציב החירום שאישרה הכנסת לשם כך – אף שלא כולם קשורים באופן הדוק להתמודדות עם המשבר. ההכרזה עליהם היום היא "אריזה מחדש" של תוכניות שהוזכרו כבר בסבבים קודמים של הצגת התוכנית הכלכלית.

מתוך סכום המענקים, שאותם תשלם הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים במשרד הכלכלה התעשייה, משוריינים 80 מיליון שקל לעסקים שיקדמו הטמעה של טכנולוגיית סליקת תשלומים ללא מגע; כ-30 מיליון שקל לעסקים שיתאימו את עצמם לפעילות מקוונת; וכ-20 מיליון שקל לעסקים שיתחברו לתשתית תקשורת מהירה בסיבים אופטיים.

הגשת בקשות לקבלת המענקים תיעשה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, אמר: "משבר הקורונה הוא גם הזדמנות להטמיע טכנולוגיות ושיטות עבודה שיקלו ויוזילו את הוצאות העסקים הקטנים".

כרטיס אשראי עם שבב בתקן EMV צילום: Bloomberg

המענק להטמעה של סליקת כרטיסי חיוב בתקן EMV מיועד לעסקים שעדיין לא התקינו את הציוד הנדרש, ושסך הסליקה שלהם בכרטיסי חיוב (סליקה פיזית, תוך הצגת הכרטיס) אינו עולה על 100 מיליון שקל בשנה. לפי משרד האוצר, המענק יינתן בגין 80% מההוצאות על התקנת הציוד, בכפוף לתקרות של 2,500 שקל (כולל מע"מ) למסוף, ו-20 מסופים לעסק. בנק ישראל פועל זה תקופה ארוכה לקידום המעבר לתקן EMV, ודחה כמה פעמים את תאריכי היעד למעבר. כדי לקבל את המענק, עסקים יידרשו להגיש בקשה באתר האינטרנט של הסוכנות לעסקים קטנים, שבגינה יונפק אישור זכאות. לאחר ביצוע ההשקעה, יהיה על העסק להגיש דרישת תשלום, בצירוף שורה של מסמכים.

מענק אחר, בסכום של עד כ-5,000 שקל לעסק, מיועד לעסקים שישקיעו במעבר למסחר מקוון – למשל בתחומי הסליקה והשילוח – ובהתאמה לדרישות התו הסגול, כגון רכישת מחיצות. המענק ישולם כנגד הוצאות שיבוצעו עד סוף ספטמבר 2020, ויכסה עד מחצית מהן. גם הוא מותנה בקבלת אישור זכאות, שיונפק לאחר הגשת בקשה באתר הסוכנות לעסקים קטנים.

המענק השלישי, בסכום של 1,000 שקל כולל מע"מ, מיועד לעסקים המתחברים לתשתית תקשורת המבוססת על סיבים אופטיים (FttH). "משבר הקורונה הבליט את הצורך בקיומן של תשתיות תקשורת איכותיות, מהירות ואמינות, שיאפשרו עבודה מרחוק במגוון ענפי המשק", אומרים במשרד האוצר. "תשתית מבוססת סיבים אופטיים בתצורת FttH תוכל לשדרג את מהירות הגלישה של העסקים עד ל-1,000 מגה-ביט לשנייה, ותאפשר, בין השאר, שימוש חלק ויציב באפליקציות שיחות ועידה למיניהן, עבודה מרחוק במערכות מורכבות המותקנות באתרים מרוחקים, ומתן שירות אפקטיבי מרחוק ללקוחות". המענק ישולם בגין חיבור לתשתית FttH שבוצע מאפריל 2020, בתנאי שעלות החיבור החודשית אינה עולה על 250 שקל. גם מענק זה ישולם כנגד אישור זכאות, שיהיה בתוקף עד 30 בספטמבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט