השכר הנמוך של החרדים והערבים עוד יתפוצץ לנו בפרצוף

מחקר של האוצר מצא שהגדלת שיעור התעסוקה חשובה, אבל אינה מספיקה ■ כדי להזניק את הצמיחה, צריך לטפל גם בפערי השכר - שגדלו לרעת גברים חרדים ונשים ערביות ■ בין ההמלצות: השקעה בהון אנושי ובתמריצים לתעסוקה - שתסגור את הפערים בפריון ובהיקף המשרה

עובדות חרדיות באלעד
עובדות חרדיות באלעד (למצולמות אין קשר לכתבה)צילום: עופר וקנין

שיעור התעסוקה בקרב הערבים והחרדים בישראל, ובייחוד בקרב הנשים הערביות והגברים החרדים, טיפס במשך מרבית השנים האחרונות. העלאה נוספת שלו נחשבת אחד האתגרים העיקריים של הממשלה אם ברצונה להבטיח צמיחה של המשק בעתיד — אבל מחקר שפירסם אתמול אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר מלמד כי היא רחוקה מלהיות מספיקה.

אם היה נדמה כי המשך המגמות של השנים האחרונות בשוק העבודה ישפר משמעותית את מצבה של ישראל בטווח הארוך — אזי הכלכלנית הראשית, שירה גרינברג, ואנשיה סבורים כי זוהי טעות. לפי המחקר, אם יימשכו המגמות הנוכחיות בכל הנוגע לפערים בשוק העבודה בין יהודים לא־חרדים לבין חרדים וערבים, לא יהיה בכך כדי לחולל "שיפור כלכלי משמעותי", בהשוואה לתרחיש שבו יוקפא המצב הקיים. הסיבה לכך היא שאף כי הפערים בשיעור התעסוקה קטנו בשנים האחרונות, הפערים בשכר החודשי לרעת גברים חרדים ונשים ערביות דווקא גדלו.

המחקר, שערך החוקר אסף גבע, מדגיש את החשיבות של העלאת השכר בקרב ערבים וחרדים. העלאת שכר כזאת אמורה להיות תוצאה של עלייה בפריון העבודה ובמספר שעות העבודה הממוצע לעובד. בינתיים, רבים מהחרדים והערבים שנכנסו לראשונה לשוק העבודה בשנים האחרונות מרוכזים במשרות שהשכר בהן נמוך יחסית — בגלל רמת הפריון הנמוכה בהן, בגלל היקף המשרה (מספר שעות העבודה) הנמוך, ובמקרים רבים בגלל שניהם. החשיבות של התפתחות זו צפויה להתעצם בעתיד, ככל שיגדל חלקם של החרדים באוכלוסייה.

לפני תחזית הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בין 2018 ל–2065 יצנח שיעורם של היהודים הלא־חרדים באוכלוסייה מ–67% ל–49%. שיעור הערבים באוכלוסייה יירד במידה מתונה יותר, מ–21% ל–19%. לעומת זאת, שיעור החרדים באוכלוסייה צפוי לזנק מ-12% ל-32%. העלייה בשיעור החרדים באוכלוסייה בגילי העבודה העיקריים צפויה להיות חדה עוד יותר: הוא יקפוץ מ–8% ל–26%.

קפיצה קטנה לפינלנד

להתפתחויות הדמוגרפיות צפויות להיות השלכות כלכליות מהותיות, על רקע הפערים המשמעותיים במאפייני התעסוקה בין קבוצות האוכלוסייה. מדיניות התעסוקה של הממשלה התמקדה עד כה בהגדלה של שיעור התעסוקה בקרב ערבים וחרדים, כלומר בשילובם בשוק העבודה. מהמחקר של גבע עולה כי אף שלהגדלת שיעור התעסוקה יש חשיבות בהקטנת האי־שוויון — הרי שהעלאת קצב הצמיחה תלויה גם בכך שהמשרות שבהן עובדים החרדים והערבים לא יהיו בעלות פריון ושכר נחותים.

הוועדה הציבורית לקידום התעסוקה (ועדת תעסוקה 2030), בראשות פרופ' צבי אקשטיין, גיבשה המלצות שלפיהן הממשלה תקבע לראשונה יעדי עלייה בשכר לערבים וחרדים, לצד היעדים לשיעור התעסוקה. אף שההמלצות התגבשו לפני יותר משנה, הן עדיין לא הוגשו לממשלה.

"סגירת פערי התעסוקה, פריון העבודה והיקף ההעסקה (המתבטאים בשכר החודשי) תתרום רבות לקצב הצמיחה ולצמצום האי־שוויון בהכנסות בטווח הקצר, הבינוני והארוך", מסבירים במשרד האוצר. לפי מודל ששימש לצורך המחקר, אם הפערים ייסגרו במלואם עד 2065, הצמיחה הפוטנציאלית בתמ"ג הצפויה באותה שנה תהיה 3.4% — לעומת 2.5% בלבד בתרחיש שבו יישמרו הפערים הקיימים כיום.

גברים ערבים בחברת היי-טק בבאר שבע (למצולמים אין קשר לכתבה)צילום: אילן אסייג

התמ"ג לנפש הצפוי ב-2065 יהיה גבוה בכשליש בתרחיש של סגירת הפערים, בהשוואה לתרחיש שבו המצב הקיים יוקפא: 284 אלף שקל לעומת 212 אלף שקל לשנה (במחירי 2015). "לשם המחשה", מסבירים באוצר, "הגדלת התוצר לנפש בישראל ב–2018 בשליש היתה מציבה אותה מעל פינלנד וקנדה במדרג המדינות הנוכחי".

באוצר מבינים כי סגירה מוחלטת של הפערים היא בגדר תרחיש אוטופי — עם זאת, המחקר החדש מלמד כי רצוי שמקבלי ההחלטות ישאפו בהמשך לצעדים שעליהם הוחלט בשנים האחרונות, כמו הנהגת תקצוב דיפרנציאלי בבתי הספר והעברת משאבים ליישובים ערביים (לפי החלטת הממשלה 922).

בעתיד, מעריכים באוצר, יהיה צורך בתמריצים נוספים ליציאה לעבודה, ובהשקעות בשיפור רמת ההון האנושי בחברה הערבית והחרדית. מכיוון שהפירות של השקעות כאלה נקטפים שנים רבות לאחר שההחלטות עליהן מתקבלות, רצוי כי הן יתחילו להיעשות כבר בשנים הקרובות. אם מקבלי ההחלטות יחכו, מפני ששנת 2065 נראית להם רחוקה מדי — הם עלול להחמיץ את ההזדמנות: בלי ההשקעות הנדרשות, הציבור כבר עלול להתחיל להרגיש האטה בצמיחת התוצר לנפש בעוד כשני עשורים.

ערבים בטווח הבינוני, חרדים בטווח הארוך

לפי המחקר של משרד האוצר, ההשפעה החזקה ביותר על המשק ב–20 השנים הקרובות תגיע מסגירת פערים בחברה הערבית. לעומת זאת, טיפול בחרדים יניב פירות משמעותיים בטווח הרחוק יותר, מבחינת הצמיחה הכלכלית וחלוקת ההכנסות.

בפרט, סגירת הפערים בקרב גברים ערבים תהיה בעלת ההשפעה הגדולה ביותר על הצמיחה בטווח הבינוני (עד 2040) — בפער קטן מעל נשים ערביות. הדבר נובע, בין השאר, מכך שכיום שיעור ההשתתפות של גברים ערבים בכוח העבודה כבר גבוה — הוא קרוב לזה של גברים יהודים לא־חרדים — בעוד הנשים הערביות יידרשו להגדיל בהדרגה את השתתפותן בכוח העבודה.

הכלכלנית הראשית באוצר, שירה גרינברגצילום: אייל טואג

במשרד האוצר מציינים שכדי להביא לסגירת הפערים בשוק העבודה, נדרשים פתרונות מדיניות שיותאמו לצרכים של כל אחת מקבוצות האוכלוסייה ולסיבות השונות לפערים. כך למשל, החוקרים מצאו כי פערי השכר בין נשים יהודיות לא־חרדיות לנשים חרדיות נובעים ברובם מהיקף המשרה הנמוך של החרדיות — ולא מהשכר לשעה.

"יהיה מאתגר לסגור את הפערים באופן מלא עקב פריון הילודה הגבוה יותר בחברה החרדית", אומרים באוצר. כדי לעשות זאת ממליצים באגף הכלכלן הראשי לערוך מחקרי המשך בסוגיות כמו הלימודים הרלוונטיים לשוק העבודה במערכת החינוך החרדית, או איכות החינוך וההשכלה הגבוהה במסגרות חרדיות. באוצר מזהירים כי יש לשים לב ששילוב גברים חרדים בשוק התעסוקה לא יבוא על חשבון הנשים.

בנוגע לפערי התעסוקה בחברה הערבית, מציעים במשרד האוצר לבחון את העלאתה של רמת ההון האנושי בה, ובפרט של השליטה בשפה העברית. מבדיקה שנערכה באגף הכלכלן הראשי עולה כי העלייה ברמת ההשכלה של נשים ערביות אחראית ליותר מ–90% מהגידול בתעסוקתן ב–2001–2016.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"