ג'ורג' חורש נכנס לסופר-פארם: רוכש 35% מהרשת לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל

חורש, בעל השליטה בקבוצת יוניון העוסקת בתחומי רכב, קמעונות ונדל"ן, רוכש את המניות מהבנקים לאומי ודיסקונט ומבעל השליטה בסופר-פארם, ליאון קופלר, תמורת כ-560 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'ורג' חורש
ג'ורג' חורשצילום: לימור אדרי

הבנקים לאומי ודיסקונט וכן בעל השליטה ליאון קופלר מוכרים כ-33% מרשת סופר-פארם לג'ורג' חורש, בעל השליטה בקבוצת יוניון, העוסקת בתחומי רכב, קמעונות ונדל"ן. המניות נמכרות לחורש לפי שווי של כ-1.7 מיליארד שקל, כלומר תמורת כ-560 מיליון שקל.

לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של לאומי , רכשה ב-2007 כ-20% ממניות סופר-פארם, וכיום מחזיקה ב-15%. תמורת המניות, לאומי פרטנרס תקבל עד כ-250 מיליון שקל (כולל חלקה בדיווידנד שיחולק), ותרשום עם השלמת העסקה רווח לפני מס של כ-75 מיליון שקל. ב-2013 נכנסה גם דיסקונט קפיטל - זרוע ההשקעות הריאליות של דיסקונט - לבעלות בסופר-פארם, והיא מחזיקה ב-10% מהחברה.

מטעם לאומי פרטנרס הובילו את העסקה המנכ"ל אבי אורטל, המשנה למנכ"ל והיועצת המשפטית מיכל רבינוביץ', ויובל זעירא, מנהל השקעות ראשי. מטעם דיסקונט קפיטל הובילה את העסקה המנכ"לית הילה חימי-אלפרט. הכנסת שותף פרטי מגיעה במקום התוכניות של סופר-פארם להנפיק את מניותיה בבורסה בתל אביב.

קבוצת יוניון פועלת בתחומי המסחר והרכב בארץ ובחו"ל, לרבות ייצוג טויוטה ו-H&M בישראל. כמו כן הקבוצה פועלת בייזום, פיתוח ואחזקת נדל"ן בישראל ובחו"ל, ובהשקעות בתחומי התעשייה והאנרגיה.

לפי הערכות בשוק ההון, מחזור המכירות של סופר־פארם ב-2018 הסתכם בכ-5 מיליארד שקל בישראל, ובעוד כ-760 מיליון שקל בפולין. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) של החברה הוא כ-250 מיליון שקל, והרווח הנקי כ-110 מיליון שקל.

סופר-פארם מצויה כיום בסביבה עסקית מאתגרת יותר מזאת שנהנתה ממנה בעבר - הן מבחינת רגולציה והן מבחינת תחרות. שופרסל , שרכשה את ניו-פארם והשיקה את רשת הפארם BE, היא מתחרה עוצמתית ומקצועית יותר מקבוצת המשביר לצרכן, שהחזיקה בניו-פארם בעבר. שופרסל משקיעה כספים רבים בהפיכת BE לשחקן מוביל בקטגוריה, ומוכנה לספוג הפסדים בתקופה הראשונה.

ליאון קופלר מסר: "אני מאוד שמח ונרגש מהשותפות החדשה עם קבוצת יוניון. פגשתי אנשים מרשימים, בעלי ערכים דומים לשלי, המנהלים בצנעה ובהצלחה עסקים לאורך שנים. אני בטוח כי נוכחותם בדירקטוריון החברה תתרום רבות להצלחת סופר-פארם. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לבנקים – לאומי פרטנרס ודיסקונט קפיטל, על שנים ארוכות של שותפות".

מקבוצת יוניון נמסר: "אנחנו גאים להצטרף כשותפים למשפחת סופר-פארם בהובלת ליאון קופלר. התרשמנו עמוקות מהאישיות והמקצוענות של בעלי ומנהלי החברה, אשר הובילו את סופר-פארם להיות אחד המותגים החזקים בישראל לאורך שנים רבות. קבוצת יוניון מאמינה בישראל ובכלכלתה, ונרגשת מהאפשרות להצטרף לחברה אשר משרתת בנאמנות ובמקצועיות מיליוני לקוחות בכל שנה".

את העסקה מטעם דיסקונט קפיטל הוביל, לצד חימי אלפרט, חנוך פפושדו, מנהל השקעות ראשי. עם השלמת העסקה תרשום דיסקונט קפיטל רווח לפני מס של כ-24 מיליון שקל ורווח מצטבר של כ-75 מיליון שקל.

את לאומי פרטנרס ודיסקונט קפיטל ייצגו בעסקה עוה"ד אילנית לנדסמן וניב סיון ממשרד הרצוג פוקס נאמן, ואת קופלר עוה"ד גדעון וינשטוק ויגאל ארנון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים