תנובה: נייקר את מוצרי החלב רק לאחר פסח

בג"ץ החליט כי יש לייקר את מוצרי החלב שבפיקוח מחירים ב-3.4% ■ תנובה: "מגיע לנו ייקור של עוד 3.2% - אבל נמתין למימוש הרפורמה במשק החלב, ולא נדרוש אותו לפני סוף 2019"

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוצרים של תנובה
חלב תנובהצילום: רויטרס
אבי וקסמן
אבי וקסמן

תנובה הודיעה היום (ב') כי תייקר את החלב ואת מוצריו שבפיקוח מחירים רק לאחר פסח - גם אם שרי האוצר והחקלאות יחתמו על הצו להעלאת המחירים עוד לפני כן. תנובה מחזיקה ברוב שוק מוצרי החלב שבפיקוח מחירים.

לפי הודעת תנובה, החברה "מצפה משרי האוצר והחקלאות לחתום על צו המחירים בהתאם להחלטה". עם זאת, "לאור הקרבה לחג הפסח החליטה תנובה כי לאחר חתימת השרים על צו הפיקוח, היא תדחה את יישום ההעלאה עד לאחר החג".

תנובה הוסיפה כי לא תדרוש בינתיים העלאת מחירים נוספת, מלבד הייקור של 3.4% שעליו החליט בג"ץ. שיעור הייקור חושב לפני כשנה, ומאז - לפי בדיקה שערכה ועדת המחירים - נוצרה לכאורה הצדקה לייקור חד יותר, נוכח העובדה שהמחירים לצרכן לא עודכנו. "אף שכבר במועד זה זכאיות המחלבות לעדכון מחיר נוסף בשיעור של 3.2%, החליטה תנובה לא לממש את זכאותה לעדכון זה עד תום 2019, מתוך ציפייה שהממשלה תשלים את הרפורמה במשק החלב באופן שמחירי החלב יירדו לטובת הציבור כולו", נכתבה בהודעה שפירסמה תנובה.

מוקדם יותר פורסם פסק הדין של בג"ץ בעתירה של תנובה נגד שר האוצר. שופטי בג"ץ ציוו על כחלון לאמץ את ההמלצה לייקר את המוצרים המפוקחים ב-3.4%, שנתנה במארס 2018 ועדת המחירים המשותפת למשרדי האוצר והחקלאות. עד כה סירב כחלון לקבל את המלצת הוועדה.

כחלון הגיב בחריפות על הכרעת בג"ץ, ואמר כי היא תפגע בצרכנים. לדברי שר האוצר, בכוונתו להוריד את המכס על מוצרי חלב - צעד שעשוי לפגוע בתנובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה