אחרי ההידרדרות, חקירות המשטרה והשיקום: מנכ"ל תעשייה אווירית עוזב

יוסי וייס ניהל את החברה בתקופה סוערת של קריסה כלכלית, תוכנית שיקום, חקירות משטרה וחידוש צבר ההזמנות שלה

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס
יוסי וייס, לשעבר מנכ"ל התעשייה האוויריתצילום: עופר וקנין
אורה קורן
אורה קורן

מנכ"ל החברה הממשלתית הביטחונית, התעשייה האווירית (תע"א), יוסי וייס פורש מתפקידו לאחר שש שנים בתפקיד ולקראת הגעתו לגיל פרישה. וייס ניהל את החברה בתקופה סוערת במיוחד, שכללה חקירה משטרתית בחשדות לשחיתות, פוליטיזציה וסחיטה באיומים של עובדים וחברי ועד עובדים.

בתקופתו חוותה החברה קריסה כלכלית מתמשכת שהובילה באיחור לתכנית שיקום, לצד התערבות בוטה של רשות החברות הממשלתיות בהתנהלותה, שבעקבותיה פרש יו"ר החברה - וזו נותרה כשנה ללא יו"ר. לצד כל אלה גם ספגה תע"א תקלה נדירה, כאשר לוויין יוקרתי שבנתה התפוצץ על כן השיגור שלא באשמתה.

שנתו האחרונה של וייס בתפקיד הסתמנה כשנת מפנה, עם יישום רפורמה לצמצום אבטלה סמויה וגלויה בחברה ועם צבר הזמנות גבוה של כ-11 מיליארד דולר, שמהם 5.5 מיליארד דולר התקשרויות שנחתמו ב-2017. חלק מההתקשרויות נבעו מעסקות שהחלו טרם כהונתו ועוכבו מסיבות פוליטיות ואחרות.

בשבועות הקרובים תוקם ועדת איתור לבחירת מנכ"ל חדש לתע"א. וייס סיכם עם יו"ר דירקטוריון החברה, הראל לוקר, כי יישאר בתפקידו עד לבחירת מנכ"ל חדש ולאורך תקופת החפיפה הנדרשת.

וייס הודה ליושבי הראש ולחברי הדירקטוריון בהווה ובעבר על הגיבוי שניתן לו. "אני מסיים את כהונתי כמנכ"ל החברה הביטחונית המובילה בישראל, שהיא גם חברת ההיי-טק הגדולה בארץ, לאורך שנים מהמוצלחות והסוערות בתולדותיה", אמר וייס. "הישגי השנים האחרונות מאפשרים לחברה לצעוד לעשור הקרוב כשהיא ערוכה לתחרות בשווקים הגלובליים ומוערכת בעולם כחברת טכנולוגיה חדשנית ומובילה. אני גאה להשאיר בחברה תשתית טכנולוגית ועסקית איתנה ותרבות ארגונית התואמת את הסביבה העסקית העכשווית. כל אלה מתבססים על הנכס הגדול ביותר של התעשייה האווירית- ההון האנושי שלה: עובדיה ומנהליה. אעביר בגאווה ובסיפוק את שרביט הניהול לדור הבא של מנהלים מוכשרים, תוך בטחון מלא שישכילו להמשיך ולהצעיד קדימה את תע"א ולשמר את תרומתה העצומה לביטחון מדינת ישראל ולכלכלתה", הוסיף.

לוקר אמר, כי "הגעה לגיל פרישה היא אבן דרך משמעותית בחייו של כל אדם, ובוודאי בתפקיד זה. בשמי, בשם הדירקטוריון והחברה כולה, אני מודה ליוסי מקרב לב על שש שנים משמעותיות ביותר כמנכ"ל החברה הביטחונית והטכנולוגית המובילה בישראל ועל 20 שנות עבודה וניהול למופת בחברה. יוסי השכיל להוביל ולנווט את פעילותה המורכבת של התעשייה האווירית במקצועיות ובנחישות, למול האתגרים העצומים שבהובלתה של חברת ענק עסקית וממשלתית בשווקים הגלובליים התחרותיים. הישגי השנים האחרונות תחת הובלתו של יוסי הם מרשימים בכל קנה מידה. תרומתה האדירה של התעשייה האווירית לביטחון מדינת ישראל וכלכלתה הועצמה בשנים אלו לאין שיעור. אנו נמשיך לפעול בדרך אותה התווה יוסי, במטרה להבטיח את המשך העמקת אחיזתה של התעשייה האווירית בשווקים העולמיים ואת צמיחתה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית