60 אלף אפרוחות שנשלחו לישראל הושמדו - "בגלל ביורוקרטיה בשירות הווטרינרי"

חברת מקורית 2000 ניסתה לתאם את הטסתן של האפרוחות מספרד לפני ראש השנה, אולם עיכובים בקשר עם משרד החקלאות מנעו את ההטסה והביאו להשמדתן. משרד החקלאות: היבואן צריך לבדוק את התנהלותו

אורה קורן
אורה קורן
אפרוחים
צילום: בלומברג
אורה קורן
אורה קורן

חברת מקורית 2000 ייצור אפרוחות (1997) טוענת כי ביורוקרטיה מיותרת במשרד החקלאות הובילה להשמדתן בספרד של 60 אלף אפרוחות שאמורות היו להישלח לישראל. במכתב ששיגרה בימים האחרונים למנכ''ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, גוללה החברה את ניסיונותיה הכושלים לתאם עם השירותים הווטרינרים במשרד מועד להטסתן ארצה של אפרוחות הרבייה - מה שהוביל להשמדתן.

חברת מקורית פועלת זה למעלה מ-20 שנה בייצור ביצי רבייה וייצור אפרוחים ממין נקבה להטלה לשוק ביצי המאכל בישראל. החברה הינה סוכנת של חברת לומן העולמית, ומחזיקה בכ-80% מהשוק הישראלי של אספקת אפרוחים להטלה.

בתחילת ספטמבר הגישה החברה בקשה מסודרת לייבוא 58,800 אפרוחים ממין נקבה מספרד לישראל, אשר יועדו להשתכן ולגדול עד לגיל 15 שבועות במשק הדר עם. אלא שסמוך לאותו מועד העלתה בדיקת השירותים הווטרינרים קיומה של סלמונלה במשק. בעקבות ממצאים אלה פנה ד"ר רם כץ, רופא וטרינר ראשי במשרד החקלאות, למנכ"ל החברה, משה סניצקי, והודיע לו כי הוא אוסר על ייבוא האפרוחים.

בעקבות כך ביקש סניצקי פגישה מיידית עם מנהל השירותים הווטרינריים בפועל, ד"ר שלמה גראזי, במטרה לגבש פתרון מיידי לאישור ייבוא האפרוחים ולמנוע את השמדתם. "חרף הדחיפות הרבה שנוצרה, ועל אף בקשותיו החוזרות ונשנות של סניצקי לד"ר כץ, זומן מנכ"ל החברה לפגישה רק ב-18 בספטמבר בשעה 16:00", כתב לבן אליהו עו''ד תמיר קלדרון ממשרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס.

באותה פגישה שאותה הזכיר קלדרון ניתן אישור יבוא בכפוף לעמידת החברה המייבאת בתנאים שפורטו. ואולם, בשל לוח הזמנים שנוצר ביטלה חברת התעופה את ההובלה, וקיבלה תחתיה מטען אחר. כל מאמצי החברה והספק הספרדי לשכנע את חברת התעופה להטעין את האפרוחים עלו בתוהו, אולם נמצא פתרון שבמסגרתו האפרוחים יוטסו לישראל על ידי חברת תעופה אחרת, אשר תמריא ממדריד ב-20 בספטמבר (ערב ראש השנה ותנחת עם המטען באותו היום בשעה 16:00.

עם מציאת הפתרון החלופי לייבוא האפרוחים ועל מנת לאשרו כנדרש, מנכ"ל החברה ניסה ליצור קשר עם ד"ר צבי אבני, רופא וטרינר ראשי אשר החליף באופן זמני את ד"ר גראזי. ברם, כל ניסיונותיו אלו עלו בתוהו.

למחרת היום, ב-19 בספטמבר, הצליח מנכ''ל החברה לשוחח עם ד''ר אבני בנושא ולבקש את אישורו הנדרש וההכרחי. על פי המכתב, אבני הבהיר כי הוא מסרב לטפל בשחרור האפרוחים עם הגעתם לארץ, בטענה כי כל המעברים במדינת ישראל, לרבות שדה התעופה, נסגרים להכנסת בעלי חיים החל מהשעה 12:00 בצהריים. כפתרון חלופי הציע אבני כי האפרוחים ימתינו בספרד כשלושה ימים, כך שינחתו בישראל ביום שבת. "מדובר בפתרון שאינו הגיוני בעליל", כתב לו קלדרון לבן אליהו, "שכן ידוע לכל בר בי רב שהאפרוחים כולם ימותו עוד בטרם העמסתם על טיסה לישראל (בפרק זמן של יום אחד בלבד ולכל היותר יומיים)".

"לאור עמדתם הבלתי מוסברת של השירותים הווטרינריים, כמו גם המציאות הבלתי אפשרית שנוצרה, האפרוחים נאלצו להישאר בספרד, ולא נותר לרשויות אלא להשמידם", הוסיף קלדרון בפנייתו. "כך יוצא, כי לאור ביורוקרטיה בלתי ראויה וגרירת רגליים של הגורמים הרלוונטיים במשרד החקלאות, יבוא האפרוחים נכשל וגרם לנזק חמור - כלכלי, פגיעה במוניטין החברה ובהתחייבויותיה כלפי לקוחותיה ומעל לכל לנזק הומני קשה מנשוא שבמסגרתו הושמדו לשווא כ-60 אלף אפרוחים...".

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה, כי ב-18 בספטמבר התבקשו השירותים הווטרינריים לאשר יבוא של אפרוחות מספרד, כאשר המשלוח אמור היה להגיע למחרת בשעה 14:00. היבואן הודיע כי אין לו אפשרות לדחות את הטיסה לשום מועד אחר.
למחרת, ב-19 בספטמבר, הודיע היבואן כי היבוא לא יגיע במועד שנקבע, ודרש לאשר את היבוא ליום המחרת, 20 בספטמבר, ערב ראש השנה.

"מהכרותינו את הזמן הנדרש לטיפול בבעלי החיים ברור היה שהיבוא יגלוש לערב ראש השנה ויגרם לחילול החג", אומרים במשרד החקלאות. "זאת ועוד, ובכדי להימנע ממצבים אלו, השנה כמו בכל שנה, באוגוסט הפיצו השירותים הווטרינריים מכתב לחברות התעופה וסוכני המכס, למעלה מחודש לפני ערב ראש השנה, שבו מפורטים מועדי העבודה של משרדנו בחגי תשרי. במכתב מפורט כי בערב ראש השנה וערב יום כיפור לא יינתנו שירותים ליבוא ויצוא.

"צר לנו שהיבואן החליט לעשות דין לעצמו, ובמקום לבדוק את התנהלותו בחר להאשים את המשרד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?