תנועת אומ"ץ לליברמן וכחלון: אם לא ימונה בתוך 14 יום יו''ר לתעשייה האווירית - נפנה לערכאות

לדברי התנועה חקירת המשטרה בחברה כבר הובילה לעצירת תוכנית ההבראה שלה, והיעדר היו''ר פוגע קשות בתפקוד הדירקטוריון, הנדרש לקבל החלטות עסקיות ואישיות כבדות

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אביגדור ליברמן ומשה כחלון
אביגדור ליברמן ומשה כחלוןצילום: אוליבייה פיטוסי
אורה קורן
אורה קורן

תנועת אומץ שיגרה אתמול (ב') מכתב לשר הביטחון, אביגדור ליברמן ולשר הכלכלה, משה כחלון, בדרישה למנות תוך 14 יום יו''ר לתעשייה האווירית (תע''א). באחרונה פסלה ועדת גילאור למינויים בכירים בחברות ממשלתיות את מועמדותו לתפקיד של יאיר שמיר, והמשרה למעשה אינה מאויישת מאז ספטמבר 2016. בחודשים האחרונים עוברת החברה טלטלה, הנובעת מחקירה מקיפה של המשטרה בחשד לקבלת שוחד על ידי בכירי החברה ולאיומים על עובדי החברה במטרה לאלצם להתפקד לליכוד. בעקבות החקירה נעצר ישום תוכנית ההבראה של תע"א.

במכתבה ציינה תנועת אומץ כי "במסגרת חקירות המשטרה המסועפות לגבי השחיתות העמוקה בתע''א, שנחשפה לאחרונה, נעצר ונחקר (ושוחרר, א''ק), כידוע, גם הדירקטור מר אמל אסעד - בפרשה הנוגעת לחברת זרוזנט. מר אסעד הוא גם חבר ועדת הביקורת של הדירקטוריון".

עוד ציינה תנועת אומ"ץ במכתבה, כי היעדר יו''ר פוגע קשות בתפקוד הדירקטוריון, הנדרש לקבל החלטות עסקיות ואישיות כבדות. בנוסף, העדר היו''ר גורם להפרת סעיף 25 לחוק החברות הממשלתיות, הקובע כי יו''ר חברה ימסור מדי שישה חודשים לשרים ולרשות החברות דין וחשבון בכתב לגבי פעילות החברה והדירקטוריון. אי מסירת הדו''ח פוגע בפיקוח השרים ורשות החברות על פעילות החברה, ובנוסף נפגעים מחזיקי האג''ח שלה, בהעדר פיקוח ראוי על התנהלותה העסקית.

לפיכך דורשת החברה מינוי מיידי של יו''ר, וזאת לכל המאוחר תוך 14 יום. לדבריה זו תהיה הפנייה אחרונה לשרים, לפני שתנקוט התנועה בהליכים במסגרת הערכאות המשפטיות ובפני רשות ניירות ערך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב