כץ קידם את אחד מעצורי תע"א לדרגה בכירה לפני שמונה לשר

השר חיים כץ כתב באפריל 2015 לאלי כהן, חבר ועד העובדים בתעשייה האווירית החשוד בין השאר בלקיחת שוחד, כי קידומו נובע מתרומתו הרבה לחברה ■ אבל כעת מסרב כץ לפרט מה היתה אותה תרומה חשובה

אורה קורן
אורה קורן
אלי כהן בעת המעצר
אלי כהן בעת המעצרצילום: אילן אסייג
אורה קורן
אורה קורן

שר הרווחה, חיים כץ, הודיע באפריל 2015, לפני שמונה לשר וכשעדיין היה יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית (תע"א), לחבר הוועד אלי כהן על קידומו לדרגה הגבוהה 46 בכיר. לפי אתר נציבות שירות המדינה, אלוף בצה"ל העובר לשירות המדינה נקלט בדרגות 43–46. מכתב הקידום נמסר לכהן לאחר שהתבררו התוצאות הטובות מבחינת כץ של הפריימריז בליכוד, שנערכו בדצמבר 2014, בהשתתפות עובדי תע"א תחת פיקוחם של חברי ועד.

כתוצאה מהישגיו בפריימריז מונה כץ לשר, ועזב את תפקידו כיו"ר ועד עובדי תע"א, שאותו מילא כ-15 שנה. לפי דיווח מרשות החברות הממשלתיות, אלפי עובדי תע"א השתתפו בפריימריז של הליכוד.

כהן נחשב מקורב לכץ ומחברי הוועד החזקים בתע"א. הוא נעצר בתחילת החקירה הגלויה נגד אנשים בחברה, וייוותר במעצר עד מחר. כהן חשוד בעבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ודרישות כוזבות של עובד ציבור. לחברי ועד בכירים אחרים, שנעצרו בגל השני של החקירה, יוחסו חשדות לפעילות אסורה של גיוס עובדים להתפקד לליכוד.

במכתבו לכהן כתב כץ כי "לאחר מאמצים מרובים של ארגון העובדים, נפתחה הדרגה 46 בכיר. בהמשך לפנייתך, אני שמח לבשר לך כי בעקבות תרומתך הרבה לחברה, נפלה בחלקך הזכות להימנות עם קבוצת המקודמים בחברה לדרגה 46 בכיר מיום 1 ביולי 2015. תודה על תרומתך הרבה לחברה".

כץ סירב היום להגיב לשאלה מה היתה תרומתו הרבה של כהן לחברה.

שר הרווחה, חיים כץצילום: אוליבייה פיטוסי

חברי ועד נחקרים לא יושעו לעת עתה

ההסתדרות אינה מתכוונת להשעות בשלב זה חברי ועד עובדי תע"א שנמצאים תחת חקירה. זאת, בניגוד לעמדת הנהלת תע"א, שהתחילה בתהליכי השעיה לכל העובדים הנחקרים.

מקורבים לחברה הביעו חשש שאם ההנהלה תשעה את חברי הוועד מעבודתם, אך ההסתדרות לא תשעה אותם מהוועד - הם יוכלו לשוב להטיל פחד על עובדי החברה, ובכלל זה להקשות על החקירה נגדם, בתום מועד הרחקתם מהחברה.

בהסתדרות סבורים כי יש להמתין להתבהרות תוצאות החקירה ולהגשת כתבי אישום לפני נקיטת מהלך של השעיה. מההסתדרות נמסר בתגובה: "אנו סומכים ידינו על רשויות החוק וממתינים לתוצאות החקירה".

עד כה נעצרו ושוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים יו"ר הוועד אהוד נוף; בנו של חיים כץ, יאיר כץ; דוד פרץ; וחי אלן אטל. חברי הוועד חשודים, בין השאר, בסחיטה באיומים של עובדי החברה כדי שיתפקדו לליכוד.

הנהלת תע"א התחילה בהליכי השעיה מול כל העצורים מהחברה, כולל עובדים שאינם חברי ועד. התהליך כולל שימוע, וצפוי להימשך עד שבועיים. עד כה לא דווח על החלטת השעיה בפועל של חשודים בפרשה, הכוללת גם חשד לקבלת שוחד מספקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית