רפאל: רווח נקי של 473 מליון שקל ממכירות של 8.3 מיליארד שקל ב-2016

החברה רשמה שיא בקבלת הזמנות חדשות בהיקף של 10.7 מיליארד שקל, ושיא בצבר ההזמנות שעומד על כ-21.7 מיליארד שקל ■ היא מדורגת AAA, ובשבועות האחרונים השלימה גיוס אג"ח באמצעות הגופים המוסדיים בהיקף של 1.5 מיליארד שקל

אורה קורן
אורה קורן
טילים מסוג ספייק במפעלי רפא"ל
טילים מסוג ספייק במפעלי רפא"לצילום: גיל אליהו
אורה קורן
אורה קורן

חברת רפאל סיימה את שנת 2016 ברווח נקי של 473 מיליון שקל, מתוך מכירות בסך 8.3 מליארד שקל. החברה רשמה שיא בקבלת הזמנות חדשות בהיקף של 10.7 מיליארד שקל, ושיא בצבר ההזמנות שעומד על כ-21.7 מיליארד שקל (המספיק לשתיים וחצי שנות פעילות).

כ-45% מהצבר מיועד ליצוא, ומתפרס במדינות רבות בעולם - באסיה, באירופה, באמריקה הצפונית והדרומית, והשנה פתחה החברה נציגות גם באוסטרליה. בין השאר, רפאל חתמה בשנת 2016 על עסקה משמעותית עם צבא ליטא לאספקת עמדות נשק נשלטות מרחוק, וכן ביצעה ניסוי ראשוני מסוגו של ירי טילי ספייק מהפרוטקטור - כלי-שיט לא-מאויש הנמצא בשירות מבצעי, וכן פעילויות נוספות.

במהלך השנה המשיכה רפאל בפעילות ייצור, פיתוח ושיווק של מערכות ויכולות הנותנות מענה למגוון רחב של אתגרים במרחבי האיומים השונים, באוויר, בים, ביבשה ובחלל. בכלל זה נמשך פיתוח מערכת כיפת ברזל להגנה מפני טילים לטווח קצר, והושלם ניסוי מסכם למערכת שרביט קסמים להגנה מפני טילים בטווח בינוני. בנוסף נמשכה פעילות לקידום טילי אוויר-אוויר, לחיזוק מערכת כיפה ימית, והוצגה יכולת חדשנית לנטרול איום רחפנים.

בתחומי היבשה והים נמשכת פעילותה של רפאל מול צה"ל, כאשר השנה הוחלט לצייד את כל טנקי המרכבה ונגמ"שי הנמר שיוצאים מקו הייצור במערכת מעיל רוח - מערכת הגנה אקטיבית ומבצעית לכלים משוריינים.

בתחומי האוויר והחלל ביצעה רפאל פעילות מתקדמת עם מערכות אוויר-שטח, שדרוג יכולות ניווט וצילום כגון "לייטנינג", מערכות תקשורת ומודיעין, הנעה בחלל ועוד. במהלך השנה הורחבה פעילות החברה בתחום הסייבר בשווקים הבין-לאומיים, בנוסף להמשך השלמת הקמת חמ"ל הסייבר הלאומי, עליו הופקדה החברה.

עוזי לנדאו, יו"ר דירקטוריון רפאלצילום: עופר וקנין

החברה מדורגת AAA, ובשבועות האחרונים השלימה גיוס אג"ח באמצעות הגופים המוסדיים בהיקף של 1.5 מיליארד שקל. הגיוס נעשה כחלק מתוכניות הגידול והצמיחה של החברה, הכוללות הרחבת השיתופים הבין-לאומיים, באמצעות מיזוגים ורכישות והשקעות נוספות במחקר ובפיתוח, בתשתיות ועוד.

מנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר-אבן, אמר כי "במהלך שנת 2016 השלמנו תהליך אסטרטגי עמוק ומקיף, שבמסגרתו בחנו ועדכנו את חזון וייעוד רפאל עשור קדימה כדי להמשיך להוביל בפיתוח פתרונות מתקדמים ומערכתיים בתחום הביטחוני, בחזית הטכנולוגיה בארץ ובעולם".

דירקטוריון רפאל הודה ליצחק גת, יו"ר הדירקטוריון בשלוש השנים האחרונות, על תרומתו ועשייתו למען החברה. גת נאלץ לפרוש מתפקידו אף שהדירקטוריון אישר לו כהונה נוספת, לאחר ששר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקש למנות לתפקיד את מקורבו, עוזי לנדאו.

לנדאו, שייכנס השבוע לתפקידו, אמר כי היכולת של החברה, שנשענת על משאב אנושי איכותי ביותר, להיות חברה עסקית, גלובלית, צומחת ורווחית, היא זו, שבין היתר, מאפשרת לה גם להמשיך ולהשקיע משאבים רבים במחקר ובפיתוח, ולהיות נדבך מרכזי בביטחון המדינה.

חברת רפאל מפתחת, מייצרת, מספקת ותומכת במערכות לחימה מהמתקדמות ביותר בעולם עבור צה"ל ומערכת הביטחון, כמו גם ללקוחות במדינות רבות, תוך שיתופי פעולה בין-לאומיים. החברה הינה המעסיק התעשייתי הגדול ביותר בצפון הארץ עם כ-7,500 עובדים באופן ישיר, ועוד כ-20 אלף משקי בית באופן עקיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"