הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית יוצאת לדרך: מונתה מועצת המנהלים

בין חבריה: התעשיינים חיים רוסו, יו''ר תעשיידע, ומנכ''לית לומניס, ציפי עוזר ערמון ■ יו''ר המועצה יהיה אבי חסון

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

רשות החדשנות (לשכת המדען הראשי לשעבר) שהוקמה בינואר 2016 קורמת עור וגידים. הרשות תהווה את הגוף המרכזי לניהול התמיכה הממשלתית בחדשנות של התעשיה הישראלית, ותפעל כגוף המבצע של משרד הכלכלה והתעשייה בכל הקשור לחדשנות טכנולוגית ומו"פ. מטרת הרשות היא לקבוע את המדיניות ולהעניק סיוע ותשתית מקצועית לעידוד החדשנות. הרשות מחליפה את לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה, שהיתה גוף קטן עם תקציב מוגבל.

הרשות השלימה היום (א') את גיבוש רשימת חברי מועצת הרשות, שאמורה, בין השאר, לפקח על פעילותה, לאשר תכניות, מסלולים וכלי סיוע חדשים, לקבוע את נהלי הרשות ויעדיה. שלושת נציגי הציבור נבחרו על ידי ראש הממשלה, בתפקידו כשר הכלכלה, ועל ידי שר האוצר - מבין רשימת המומלצים שהוגשה להם על ידי ועדת איתור אשר פעלה בחודשים האחרונים.

חברי ועדת האיתור שהגישו לשרים את רשימת החברים המומלצים לכהן כנציגיי הציבור הינם אבי חסון (המדען הראשי של משרד הכלכלה והתעשייה וראש רשות החדשנות) המכהן כיו"ר הוועדה; שרגא ברוש (נשיא התאחדות התעשיינים); מוטי אלמליח (מנכ"ל בזק בינלאומי) וקרין מאיר-רובינשטיין (מנכ"לית ארגון התעשיות עתירות ידע בישראל). המועמדים צריכים עדיין לקבל את אישור ועדת ברנר.

חברי המועצה כוללים את היו"ר, אבי חסון, ולראשונה מונו למועצה שלושה נציגי התעשייה כנציגי ציבור, שייצגו את הצרכים והאתגרים המידיים וארוכי הטווח הניצבים בפני תעשיית החדשנות. אלה כוללים את חיים רוסו כיו"ר תעשיידע, עמותה הקשורה להתאחדות התעשיינים, העוסקת ביוזמות נקודתיות להנגשת התעשיה לילדי בתי הספר.

אבי חסוןצילום: אייל טואג

רוסו הוא גם חבר הועד המנהל של רשת אורט, חבר בוועד המנהל של מכון דוידסון-זרוע החינוך המדעי של מכון ויצמן וחבר הועד המנהל של מכללת אפקה. הוא שימש במשך שנים רבות בתפקידים בכירים (סגן נשיא, מנכ"ל ומנהל מו"פ) בחברת היי-טק גדולה מאוד (אל-אופ שבשנת 2009 התמזגה עם אלביט), ובתקופת כהונתו כמנכ"ל זכתה החברה פעמיים בפרס בטחון ישראל ופעמיים בפרס האיכות הלאומי. הוא מכהן כחבר ויו"ר הוועדה לקשרי אקדמיה תעשייה של המולמו"פ. בעל תואר ראשון ושני בחשמל ואלקטרוניקה מהטכניון.

נציגת ציבור נוספת היא ציפי עוזר-ערמון, המכהנת כמנכ"לית חברת המכשור הרפואי הגדולה, לומניס. בעבר כיהנה כמנהלת טבע יפן, סמנכ"לית בכירה של החברה הרב-לאומית סאן-דיסק, כמנהלת חטיבה באם-סיסטמס, סמנכ"לית בקומברס ומנהלת בחברת יעוץ בלונדון. בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים - שניהם מאוניברסיטת ת"א.

נציג הציבור השלישי הוא ארז צור, לשעבר מנכ"ל חברת בת ישראלית של התאגיד הרב לאומי EMC. בעל תואר ראשון בתקשורת מחשבים של אוניברסיטת בר-אילן ותואר שני במנהל עסקים של אוניברסיטת האריוט-וואט. צור מכהן גם כיו"ר משותף של האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות,(IATI). הוא כיהן בעבר כמנכ"ל חברת קאדנס (חברה נסחרת בנאסדאק), דירקטור בחברת סנאפשילד, מנהל חטיבת המחשבים של חברת CMS וסמנכ"ל מכירות של חברת אלודה. צור מכהן כחבר ועדת הקניין הרוחני של מכללת ת"א.

נציגת אגף תקציבים במועצה היא שירה גרינברג, שמכהנת כסגנית הממונה על התקציבים במשרד האוצר וריכזה בעבר את תחום החינוך, הבריאות ואת תחומי המים והחקלאות באגף התקציבים. נציג משרד הכלכלה הוא רועי פישר, אשר מכהן כסמנכ"ל בכיר למנהל משאבי אנוש במשרד הכלכלה והתעשייה.

נציג החשבת הכללית במשרד האוצר הוא עמוס שקדי, ראש אגף הכספים וחשב משרד הביטחון. שקדי הוביל במסגרת תפקידו, בין היתר, את הליך השקיפות והבקרה על תקציב משרד הביטחון והשתתף כמשקיף בוועדת לוקר לעניין תקציב הביטחון ולשעבר חשב משרד הכלכלה והתעשייה. נציג לשכת המדען הראשי הוא אורי סובוביץ, ראש מטה המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה.

חסון אמר כי "מועצת הרשות, אשר יוצאת לדרכה היום, הינה חלק משמעותי וחשוב בתפקוד הרשות ובאופייה. התברכנו בחברים המייצגים את מרבית הדיספלינות הרלוונטיות לתחומי פעילותינו, אשר יסייעו לרשות ויובילו אותה לממש את מטרותיה.

אני סמוך ובטוח שהמועצה שמונתה מהווה את ההרכב הראוי ביותר להצעדת החדשנות הישראלית להמשך ההובלה העולמית שלנו בתחום. אנו ניצבים בפני לא מעט אתגרים ונדרשת מאתנו הערכות שונה המותאמת לתעשיית החדשנות בישראל. אני בטוח ומשוכנע שאנו מקימים את סוכנות החדשנות המובילה בעולם שתאפשר לישראל לבצע את קפיצת המדרגה לה היא זקוקה בתחום זה. לראשונה נבחרו למועצה נציגיי ציבור".

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד