יוסי ורדי לתעשיינים: "חברה שלא תכניס היי טק לשיווק ושרשרת אספקה - לא תשרוד"

מנכ"לית פייסבוק: "המדינה צריכה לשחק על המקום שאנחנו הכי טובים בו, חברות הזנק"

אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן

האם המדינה צריכה להתמקד בפיתוח חברות הזנק, או בהצמחת חברות גדולות, מעסיקה שנים רבות את המיגזר העסקי ובתוך כך פילגה את משתתפי הפאנל בוועידת התעשיינים באילת, שעסק בסוגיה.

רפי מאור, יו"ר התעשיה האווירית (תע"א) אמר, כי השאלה אינה אם להקים יותר חברות כמו טבע, או יותר חברות הזנק. "יש כ-5,000 סטארט-אפים בישראל, צריך גם וגם", אמר. לדבריו, התעשיה האוירית לא נהנית מחוק עידוד השקעות הון, ויש לתקן את זה . כמו כן, יש לקדם מרכזי פיתוח של חברות רב לאומיות. "צריך להקים חברות כמו אמדוקס אורבוטק ומובילאיי – יש להן מרכזי פיתוח בישראל עם פוטנציאל להעסיק הרבה מאוד עובדים", אמר.

יוסי ורדיצילום: אייל טואג

היזם ואיש העסקים, יוסי ורדי, אמר כי "אנחנו לא סטארט אפ ניישן, זה בלוף של יחסי ציבור. ההיי-טק מהווה 8.7% בלבד מכח העבודה בארץ, וכולו מרוכז בשני העשירונים הגבוהים. השאלה מה ההזדמנות והמחויבות לאחוזים האחרים. אני רוצה לומר לתעשיינים שהשנה זה הזמן להפוך כל חברת תעשיה להיי טקית, על ידי הוספת רובד של אינטרנט לשיווק, חיבור 24/7 של הצרכנים לאפליקציה של החברה והקטנת זמנים בשרשרת אספקה. היום אפשר להכניס היי-טק לכל חברה, וחברה שלא תעשה את זה לא תשרוד. תעשו מה שישקר עשתה לפני עשרות שנים עם מיכון ואוטומציה. אז זה היה יקר, היום זה כלום כסף".

לדבריו, אין אקו סיסטם בעולם כמו זה הקיים בישראל, ונציגי ממשלות מכל העולם מגיעים לראות איך אנחנו עושים את זה. לדבריו, "יש בארץ חברות גדולות, הן נקראות אינטל ישראל, וכדומה".

עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל, אמרה כי ישראל צריכה לעשות מה שיש לה בו ערך מוסף וזה אומר להתמקד סטארט-אפ ניישן. "זה לשחק על המקום שאנחנו הכי טובים בו", אמרה. לדבריה, "אנחנו מדינה שבה אנשים לא מקבלים 'לא', והם מאותגרים כל הזמן. הפער הולך וגדל. לרחוב רוטשילד שני צדדים, האחד מביא את מה שתמיד היינו טובים בו – יכולים להשתנות ולזוז מהר. הצד השני לא מוכן לזוז מהר. השאלה איך מייצרים עוד דור של אנשים שיגע בחלקים גדולים של התעשיה ולא רק בסטארט-אפים. לדבריה, הדור החדש מקים חברות שנמכרות בשלב מתקדם יותר, כי זו הדרישה של התעשייה העולמית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן