אגף התקציבים הורה למשרדי הממשלה לקצץ 3% בתקציבם

לפי אגף התקציבים באוצר, משרד הביטחון יצטרך לקצץ 688 מיליון שקל מתקציבו ל-2016 ■ בנימין נתניהו, ושר האוצר כחלון צפויים להיפגש השבוע כמה פעמים, כולל היום, כדי למצוא מקורות לסתימת הבור בתקציב המדינה

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

ראש אגף התקציבים באוצר, אמיר לוי, הורה הערב (א') לכל מנכ"לי משרדי הממשלה ויחידות הסמך של הממשלה להעביר לו עד יום שלישי בבוקר את המלצותיהם לקיצוץ שווה (פלאט) של 3% בתקציבי המשרדים שלהם ב-2016. סך הקיצוצים בכל המשרדים ויחידות הסמך אמור להסתכם ב-3 מיליארד שקל.

הקיצוץ של 3 מיליארד שקל הוא חלק ממאמצי האוצר לסגור את הבור בתקציב המדינה לשנה הבאה, 15.5–16.5 מיליארד שקל. בניגוד לשנים קודמות, בהן האוצר היה מבצע את הקיצוץ הרוחבי השווה (פלאט) בתקציבי כל משרדי הממשלה וכופה אותו על המשרדים, הפעם האוצר מציע למשרדי הממשלה להמליץ בעצמם על הסעיפים שיקוצצו. זאת בהתאם להנחיית שר האוצר, משה כחלון, להגביר את מעורבות משרדי הממשלה בפעילות התקציבית שלהם. לפי הערכות, במקום שהאוצר יבצע את הקיצוץ - המשרדים השונים יודעים טוב יותר היכן ניתן לקצץ בתקציבים שלהם.

בפנייה של לוי למנכ"לי משרדי הממשלה ויחידות הסמך של הממשלה מצוין היקף הקיצוץ שעל כל משרד לבצע. בניגוד לנוהג בשנים האחרונות, שבהן נעשה קיצוץ פלאט, הפעם לא הוחרגו מהקיצוץ משרד הביטחון וגם לא המשרדים החברתיים - חינוך, בריאות ורווחה, והמוסד לביטוח לאומי.

אמיר לויצילום: עופר וקנין

לפי אגף התקציבים באוצר, משרד הביטחון יצטרך לקצץ 688 מיליון שקל מתקציבו ל–2016, משרד החינוך 721 מיליון שקל, ההשכלה הגבוהה 263 מיליון שקל, משרד התחבורה יותר מ–500 מיליון שקל, משרד הרווחה 94 מיליון שקל, משרד הכלכלה 79 מיליון שקל, המשרד לביטחון פנים ייאלץ לקצץ 77 מיליון שקל, משרד הבריאות 65 מיליון שקל, משרד ראש הממשלה 50 מיליון שקל ומשרד הבינוי 39 מיליון שקל. קיצוצים יבוצעו גם בתקציב משרד מבקר המדינה והכנסת. גם במקרים אלו שני הגופים יצביעו על מקורות הקיצוצים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר כחלון צפויים להיפגש השבוע כמה פעמים, כדי למצוא מקורות לסתימת הבור בתקציב המדינה וכדי לקבוע את גובה תקציב הביטחון ל–2016, סוגייה הנמצאת במחלוקת בין משרדי ראש הממשלה, האוצר והביטחון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו